"הגיע הזמן להשעות את החוליגנים ההונגרים"

באנגליה זעמו על האירועים בוומבלי. ביקורת כלפי קיין

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אלה תמונות שחוזרות על עצמן יותר מדי. בתקשורת האנגלית הגיבו בזעם אחרי אירועי אמש (שלישי) בוומבלי, כשמספר אוהדים הונגרים הכו שוטרים לפני פתיחת המשחק בין אנגליה להונגריה במסגרת מוקדמות המונדיאל. עלו גם טענות כי עוד לפני שהשוטרים ניגשו לכיוון המתפרעים, אחד מהאוהדים צעק קריאות גזעניות כלפי דייל של האצטדיון, ועל כך הוא נעצר - וזה הצית את המהומות ביציע.

"הגיע הזמן להשעות את החוליגנים של הונגריה", קרא הבוקר עיתון "דיילי מייל" בכותרת הראשית. "ההתאחדות לכדורגל תוציא דו"ח שלם עם חקירת האירועים והיא תגיש את זה לפיפ"א", נכתב באותו עיתון. "אנשי המשטרה האזורית וחברת האבטחה היו בכוננות גבוהה". ג'ון סטונס הגיב על המהומות: "אין לי משהו טוב להגיד על האנשים האלה כאוהדים או כבני אנוש. לשמוע אחרי המשחק שדברים כאלה קרו זה מעציב וזה שגוי". מאמן הונגריה מרקו רוסי העדיף לא להגיב על הנושא.

בכלי התקשורת גם התייחסו למתיחות בין שני מחנות האוהדים, זאת לאחר המשחק הקודם בין הנבחרות. בחודש האחרון עלו הרבה מאוד נאצות בין המחנות ברשתות החברתיות, כולל ציוצים גזעניים כלפי אוהדי אנגליה.

כזכור, בפעם האחרונה שאנגליה ביקרה בבודפשט, הקהל ההונגרי קרא קריאות גזעניות לעבר השחקנים שחומי העור של נבחרת שלושת האריות, בנוסף להשלכת אבוקות וחפצים לתחומי המגרש. המארחת בזמנו ספגה עונש של שני משחקי רדיוס ללא קהל ונקנסה ב-160 אלף יורו בעקבות אותם אירועים.

והיה גם כדורגל. באנגליה נשמעו מאוכזבים, מהשחקנים דרך הצוות המקצועי ועד הפרשנים בתקשורת, בעקבות ה-1:1. החבורה של גארת' סאות'גייט עדיין תלויה בעצמה כדי לסיים במקום הראשון של הבית ולהעפיל אוטומטית למונדיאל, אבל עדיין היכולת מעט הדאיגה.

מי שספג את מירב הביקורות היה הארי קיין. שחקן העבר רוי קין אמר עליו: "אצל קיין אין אמצע. כשהוא לוהט אז הוא שחקן פנטסטי, וכשהוא כבוי - וראינו את זה פעמים רבות בעבר - אז זה כאילו הוא לא עומד בקצב של המשחק. לא משנה מה קורה איתו בקבוצה שלו, הוא צריך לעשות הרבה יותר בתקופות בהן הוא מציג יכולת יותר נמוכה".

קיין עצמו הודה בסיום המשחק: "היכולת בקבוצה ובנבחרת לא הייתה הכי טובה בשבועות האחרונים. בסופו של יום, אני המבקר הכי גדול של עצמי. אני שם על עצמי לחץ לרשום הופעות טובות. כל מי שמכיר אותי יודע שאני משחק עם ביטחון. יש הרבה רעש סביבי, וכספורטאי ברמות הגבוהות זה מה שצריך לצפות לו".

סאות'גייט הוסיף אחרי התיקו: "קצת קשה להצביע על מה לא עבד בצורה מדויקת, לדעתי הייתה לנו בעיה אחת או שתיים מבחינה טקטית שהצלחנו לפתור ככל שהמשחק התקדם. אבל בכל מקרה, היכולת שלנו הייתה מאוד חלשה. איבדנו כדורים, שלחנו מסירות מוזרות, השליטה בכדור לא הייתה טובה. היה נדמה שניסינו יותר מדי בכוח. בסך הכל לא עשינו מספיק כדי לנצח את המשחק".

קיין, לא סיפק את הסחורה מול הונגריה (getty)
קיין, לא סיפק את הסחורה מול הונגריה (getty)