גאלטייה יוצג כמאמנה החדש של פ.ס.ז'

מאמן פ.ס.ז' העביר מסר: "אני פה כי אני מסוגל, אבל לבד זה יהיה קשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
המאמן ה-31 בהיסטוריה של פ.ס.ז' (PSG)
המאמן ה-31 בהיסטוריה של פ.ס.ז' (PSG)

עידן חדש בפריז סן ז'רמן. אחרי שכריסטוף גאלטייה גאלטייה חתם אמש (שני) על החוזה לשנתיים כמאמנה החדש של פ.ס.ז', הוא הוצג היום כמאמנה החדש של הקבוצה מעיר האורות. גלאטייה הוא המאמן ה-31 בהיסטוריה של פריז, השביעי בעידן הקטארי, והוא מחליף בתפקיד את מאוריסיו פוצ'טינו.

גאלטייה בהצגתו כמאמן פ.ס.ז': "הנוכחות של לואיס קמפוס הייתה מכריעה. אם הסכמתי לקחת את התפקיד הזה, זה כי אני מסוגל. אבל לבד זה קשה מאוד, ביחד אנחנו חזקים יותר".

"אני הולך לדבר עם כל השחקנים", המשיך המאמן. "ניהול סגל כזה הוא פריבילגיה. חייבים פרויקט משותף, ללא פשרות. אף שחקן לא מעל המועדון. אני לא הולך לחולל מהפכה בחדר ההלבשה, אני יודע שתהיה לי תמיכה מכולם. ברגע ששחקן לא יהיה בפרויקט, הוא יזוז הצידה".

המאמן נשאל אם הוא רוצה שניימאר יישאר בקבוצה והשיב: "ניימאר הוא שחקן מהטובים בעולם. איזה מאמן לא ירצה אותו בקבוצה שלו? תמיד צריך למצוא איזון בקבוצה ויש לי דעה מאוד ברורה לגבי מה שאני מצפה ממנו, ואני אדבר איתו כל זה כשאני אפגוש אותו. אני מקווה מאוד שהוא יישאר"

המאמן הצרפתי, שהדריך בעבר את סנט אטיין, ליל ולאחרונה את ניס, הוצג במסיבת עיתונאים רשמית בפארק דה פראנס ביום שלישי ולאחר מכן עלה על מדי ב' והעביר את האימון הראשון שלו באלופת צרפת, במתחם האימונים קמפ דה לוג'.

פ.ס.ז' שילמה לניס פיצויים בגובה של 10 מיליון יורו, שכן גאלטייה היה תחת חוזה. המאמן בן ה-55 היה אחד משני מועמדים להגיע לפארק דה פראנס, יחד עם זינדין זידאן שדחה את ההצעה של הפריזאים. גאלטייה ישתף פעולה שוב עם לואיס קמפוס, היועץ המקצועי החדש של פ.ס.ז', לאחר העבודה הנהדרת שעשו ביחד בליל.

גאלטייה מגיע לעיר האורות לאחר שהוביל את ניס למקום החמישי ולגמר הגביע, שם הפסידה הקבוצה מהריביירה לנאנט. מי שהחליף אותו בניס הוא לא אחר מאשר לוסיאן פאברה. גאלטייה זכה להצלחה הגדולה ביותר שלו ב-2021 כאשר הוביל ליל לזכיה באליפות על חשבונה של פ.ס.ז'.

מעבר לתגובות