מסי קיבל 6, וכמה אמבפה? בתקשורת סיכמו

ה"ל'אקיפ" חילק ציונים. גם בספרד ואנגליה התעסקו באי לחיצת היד של הפרעוש

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

ליונל מסי הגיע אתמול (ראשון) לראשונה לפארק דה פראנס, וזו לא כל כך תהיה בכורה מול הקהל הביתי שהוא ירצה לזכור. הפרעוש החמיץ את כל המצבים שלו, אבל האירוע המדובר ביותר הוא כשמאוריסיו פוצ'טינו החליט להחליף את מסי בדקה ה-76, וזה לא לחץ את ידו של המאמן בדרך לספסל.

בכל העולם שמו לב לזה ולא היו יכולים להתעלם. תחילה, בתקשורת הצרפתית כמובן התייחסו, כאשר ב"ל'אקיפ", העיתון הגדול ביותר, ניסו לנתח מכל הכיוונים ואף קצת ניסו גם לצנן את הסאגה אחרי שמאוריסיו פוצ'טינו אמר בראיון בסיום המשחק: "שאלתי אותו אם הכל בסדר, והוא אמר שאין בעיה. בכל מקרה, אני מקבל פה את ההחלטות".

באותו עיתון הסתכלו על הצד החיובי של המשחק, עם שער הניצחון של מאורו איקרדי. "האור הגיע משחקן ארגנטיני אחר", נכתב שם. ה"ל'אקיפ" גם חילק ציונים כמיטב המסורת, כשמסי קיבל את הציון 6 על המצבים אליהם הגיע. ניימאר ואנדר הררה, שני השחקנים הפעילים ביותר בפריז, קיבלו 7, בעוד קיליאן אמבפה קיבל 5 ואנחל די מריה 4. טילו קהרר היה החלש ביותר וקיבל 3. בצד של ליון המצטיין היה לוקאס פאקטה עם הציון 8, כשג'רום בואטנג גם היה לא רע וקיבל 7.

ומה לגבי הסיקור במקומות אחרים? באנגליה העיתונים השונים ממש אוהבים להתעסק בסאגות "צהובות" שקשורות לכוכבי על בכדורגל העולמי, וכמובן הרבה כותרות ראשיות היו לגבי מסי. ב"דיילי מייל", לדוגמא, נכתב: "פוצ'טינו שלף את הקרס והוציא את מסי, שהיה בשוק". ב"מירור" הלכו על: "מסי לא התרשם מפוצ'טינו. מה שהוא עשה גרם לו לקבל תשואות מהקהל".

בספרד כמובן גם כן היו נגיעות של סיקור, זכר לימים היפים של מסי ב'לה-ליגה'. ב"אס" השתמשו בכותרת: "רכבת הרים בפריז" וכן דאגו לציין שהבכורה הביתית של מסי בעיר האורות כללה גם את "הכעס הראשון שלו". ב"מונדו דפורטיבו" ציינו את "הפרצוף המוזר" שהכוכב ביצע מול עיניו של פוצ'טינו.