צריך להיות ידידותי: החוזה של ניימאר נחשף

כוכב פ.ס.ז' מרוויח בונוסים שמנים, אם הוא עומד בכללים. הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אין זה סוד גדול שניימאר עבר לפריז סן ז'רמן גם בגלל הכסף הגדול, ולאחר ש'מונדו' הספרדי פרסם ביום שישי את סכום העתק ששולם עבורו עד כה, היום (שני) נחשפו פרטים אפילו יותר מסקרנים לגבי החוזה שלו.

לפי הדיווח ב'מונדו' הצרפתים כללו בחוזה סעיפים של "אדיבות" ובמידה ויעמוד בהם הכוכב הברזילאי ישלשל לכיסו 541,680 יורו כל חודש. כלומר: אם ניימאר יצליח לעמוד בכללים הוא מרוויח בונוסים של 6.5 מיליון יורו בשנה.

ומה הם הסעיפים המיוחדים אתם בטח שואלים? ראשית, הכוכב חייב להיות ידידותי וזמין לקהל של פ.ס.ז' כמה שיותר - עליו לברך ולהודות לאוהדים לפני ואחרי משחקים, כאשר במועדון מבינים היטב את המשמעות שלו, מעבר ליכולותיו הנפלאות על כר הדשא.

לצד זה, ניימאר צריך גם לגלות אדיבות ולא להיקלע לתקריות מיותרות מאחר והוא הפנים של המועדון, ואסור לו גם להביע דעה שלילית נגד פ.ס.ז' בתקשורת וברשתות. בנוסף, הברזילאי גם צריך לגלות אחריות ולעמוד בזמנים של קבוצתו ולא לאחר לאימונים, אסיפות ומשחקים.

אגב, 43,334,400 מיליון יורו שולמו או ישולמו לכוכב בכל אחת מחמש שנותיו הראשונות בעיר האורות, כשבשישית הוא ירוויח לא פחות מ-50,556,117 מיליון. אם מוסיפים את 222 מיליון היורו שברצלונה הרוויחה תמורתו העסקה הגדולה בתולדות הכדורגל העולמי תצמח בסך הכל לכמעט חצי מיליארד יורו.