אחרי עונה אחת: בופון עוזב את פ.ס.ז'

השוער בן ה-41: "ההרפתקה שלי מחוץ לאיטליה הסתיימה"

תגיות: פ.ס.ז'

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי עונה אחת בלבד, פאריס סאן ז'רמן הודיעה הערב (רביעי) על עזיבתו של שוערה, ג'אנלואיג'י בופון. האיטלקי בן ה-41 נפרד מבירת צרפת אחרי קדנציה קצרה, ומכוון לחזרה הביתה. "תודה לכולם על החוויה שהיתה לי בפאריז, תודה על כל הרגשות שעברנו ביחד", הוא אמר בהודעה הרשמית שפרסם המועדון. בופון אמנם הניף את אליפות צרפת עם הקבוצה, אבל לא הצליח להשיג את משימת חייו: זכייה ראשונה אי פעם בליגת האלופות.

למרות ההחתמה היוקרתית, פ.ס.ז' לא הצליחה לשבור את תקרת הזכוכית, וגם העונה היא הודחה כבר בשלב שמינית הגמר ע"י מנצ'סטר יונייטד (לאחר שחזרה הביתה מהמשחק הראשון באולד טראפורד עם יתרון 0:2). "לפני 12 חודשים, הגעתי לפריס סאן ז'רמן מלא התלהבות, והתקבלתי בחום ע"י האוהדים הרבים. אני מודה לכם מעומק ליבי". כתב בופון, וגם סימן כיוון ברור להמשך הקריירה. "ההרפתקה שלי מחוץ לאיטליה הסתיימה", אמר בופון.

בעמוד האינסטגרם האישי שלו הוא הוסיף פרט שנשמט מההודעה הרשמית שהוציאה פ.ס.ז': "הקבוצה הניחה לי הצעה לחוזה, שלא הסכמתי לקבל. ההצעה הזו דחפה אותי לחפש אתגר מקצועי חדש וחוויה אישית אחרת", מה שאולי מרמז גם על האפשרות שהקריירה הארוכה והמרתקת תגיע אל סיומה. יו"ר הקבוצה, נאסר אל חליפי אמר: "ג'יג'י יהיה לנצח חלק מענקי הכדורגל שלבשו את החולצה של פאריס סאן ז'רמן, ונשמח לראותו כחלק מחגיגות ה-50 למועדון, שייערכו בשנה הבאה".