"החלום שלי הוא להיות אלופה אולימפית"

אבישג סמברג בראיון: "הטיפ שלי לילדות? להנות מהדרך. לרדוף אחרי החלום זו זכות"

תגיות: אבישג סמברג

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א

אבישג סמברג נכנסה עמוק לתודעה הישראלית אחרי שגרפה את מדלית הארד במשחקים האולימפיים בטוקיו. כעת, חודשים ספורים לפני אולימפיאדת פריז, לוחמת הטקוואנדו מכוונת שני מקומות קדימה על הפודיום.

מה היה הרגע הכי מרגש בקריירה שלך?
"הרגע שאני לא אשכח היה באולימפיאדה האחרונה. היריבה שלי הובילה עליי בקרב ובשנייה האחרונה הצלחתי להפוך את התוצאה. אני זוכרת שהסתכלתי על הזמן וראיתי שנשארו 2 שניות לסוף ואמרתי לעצמי `אבישג, את מנצחת את זה ולא משנה מה`. הלכתי עם הבעיטה עד הסוף והיא פגעה, זה היה רגע מטורף. אני כל כך מאושרת שהצלחתי כי באמת הרגשתי שזה משהו שמגיע לי אחרי כל העבודה הקשה".

מה את עושה כדי להתמודד עם לחץ לפני תחרויות גדולות?
"האימונים לתחרויות גדולות תמיד אינטנסיביים ומי שרוצה להיות ספורטאי אולימפי – זה באמת מלחיץ. אני מתאמנת כל יום (כולל שבתות, חגים) בין 6-8 שעות ונותנת מעצמי תמיד מאתיים אחוז". 

מהן התכונות החשובות ביותר לספורטאית הנושאת את דגל ישראל?
"אני מזכירה לעצמי שלהביא כבוד לישראל תמיד היה משהו שנתן לי כוח להתאמן ודרבן אותי לתת את כל כולי. אחרי האולימפיאדה הרגשתי שהבאתי אושר לאנשים שצפו וזה חימם לי את הלב. עד היום עוצרים אותי ברחוב ואומרים לי שראו אותי באולימפיאדה, לא הבינו מה זה הספורט הזה אבל עודדו אותי בכל הכוח, זו התחושה הכי טובה בעולם". 

את הולכת להגשים לישראלים את החלום למדליית זהב נוספת?
"אני מאוד מקווה שכן. בסוף זה ספורט ואי אפשר להבטיח שום דבר. אני יודעת שאעשה את המקסימום שלי ובזה אני צריכה להתמקד כדי להצליח. לאחרונה הודיעו לי גם שנבחרתי לקחת חלק ב-Team Visa שזו נבחרת של ספורטאים מכל העולם שחברת Visa העולמית תומכת בהם וזה כבוד גדול עבורי. כיף גדול שחברה כל כך גדולה תומכת בספורטאים, זה מעיד המון על החברה עצמה ואני שמחה להיות חלק מהפרויקט הזה".

איזו דמות נשית השפיעה עלייך הכי הרבה?
"ירדן ג`רבי תמיד הייתה ספורטאית שהערצתי, ראיתי אותה זוכה בריו והראיונות שלה אח״כ עוררו בי השראה. בסוף 2016 הייתי בהרצאה שלה והתחברתי לכל מילה! אני ממש זוכרת שאמרתי לעצמי שאנחנו דומות ואני רוצה להיות כמוה". 

מה הטיפ הכי חשוב לילדות שחולמות להיות אלופות בינלאומיות?
"הטיפ שלי הוא להנות מהדרך, כדי להגיע רחוק ולהצליח צריך להנות ממה שעושים, גם בקשיים וברגעים הפחות טובים צריך להסתכל על הצד החיובי ולהנות כמה שאפשר. להישאר אופטימיים ולהסתכל קדימה, בסוף אם אתה רודף אחרי החלום שלך אתה צריך להגיד תודה, כי זו זכות ענקית".