הליגיונרית הבאה? "הפוטנציאל הכי גדול"

מריה אלמצרי, עוד לא בת 18, מסתמנת כדבר האמיתי. סילבי ז'אן על החלוצה

מכוונת לפ.ס.ז' וצ'לסי. אלמצרי (קרדיט: שאול גרינפלד)
מכוונת לפ.ס.ז' וצ'לסי. אלמצרי (קרדיט: שאול גרינפלד)
שנה גודל פונט א א א א

מריה אלמצרי, זכרו את השם. בשבועות האחרונים ליגת העל לנשים נפרדה מאירנה קוזנצוב ושי פרל שפרשו כנפיים ועזבו לבונדסליגה, ועם ישנה עוד כדורגלנית בישראל שמצליחה לייצר באזז לקראת העתיד לבוא בביצה המקומית, אז מדובר בשחקנית ההתקפה של מכבי כישרונות חדרה.

אלמצרי, שטרם חגגה 18, עשתה קפיצת מדרגה אדירה העונה, ונכון להיום (ראשון) היא הכובשת הישראלית השנייה בטיבה עם 7 שערים שערי ליגה, ו-5 שערים נוספים בגביע האתנה מעמידים אותה על מאזן של 12 שערים בסך הכול, כאשר אנחנו רק באמצע העונה. רק לשם השוואה, בעונת הבכורה שלה בבוגרות בשנה שעברה, שחקנית האגף סיימה עם שער ליגה בודד. כדורגלנית העבר ופרשנית סילבי ז'אן מאמינה שעל אף שעוד מוקדם לדעת לאיפה הקריירה של אלמצרי תתפתח, מדובר בכישרון הכי גדול שיש היום בארץ.

"מבחינת סט היכולות שיש למריה היא התברכה בהרבה מאוד תכונות מעולות: הצעד הראשון שלה פנטסטי, היא מהירה, ולמרות שהמקום הטבעי שלה הוא אגף שמאל, אין לה לשחק גם בצד השני שלי ההתקפה. מה שמדהים אצלה, ואולי גם מבדיל אותה מהרבה שחקניות אחרות, הוא הבגרות שהיא מקרינה. הרבה מאוד שחקניות התקפה שיכולות להיות מאוד מוכשרות, נוטות להחזיק בכדור יותר מדי ולפגוע ביעילות שלהן, ומריה בדיוק ההפך. היא מבינה את המשחק, יודעת מתי לשחרר כדור ואיך לעזור לקבוצה שלה, וההבנה הזו בגיל כל כך צעיר היא מיוחדת".

אלמצרי היא ילידת יפו, שגדלה בתור הבת היחידה למשפחה עם עוד חמישה אחים. בתור תלמידה בבית ספר יסודי הייתה מוצאת את עצמה נאבקת בחבריה לבית הספר בכדי שיסכימו לשתף אותה לשחק, ומהר מאוד היא עברה מכדורגל בשעות הפסקה, לכדורגל בשעות שאחרי ביה''ס. אלמצרי הצטרפה לקבוצה בנות יפו אורתודוכסים, וכעבור מספר שנים התקבלה לאקדמיה בוינגייט, שם היא משחקת כבר ארבע שנים. היכולת יוצאת הדופן של אלמצרי הובילו לכך שכבר בשנה שעברה, כשיא רק בת 16, זכתה לזימון הבכורה שלה במדים הלאומיים של הנבחרת הבוגרת.

הכישרון הכי גדול שיש היום בארץ (קרדיט: ניר סימון)
הכישרון הכי גדול שיש היום בארץ (קרדיט: ניר סימון)

גם בסביבתה המקצועית של מריה מודים שמדובר בכדורגלנית יוצאת דופן, ובחדרה טוענים כי מלבד האיכויות הטכניות, מדובר בספורטאית מחויבת, ששמה את כל כולה בתוך הכדורגל. "מריה מודעת להייפ שיש סביב, ובכל זאת אין לה שום פוזה" תיארה ז'אן את השחקנית הצעירה, "כמובן שהיא עוד צריכה להשתפשף ושיש לה עוד הרבה עבודה, אבל זה יבוא לה עם הזמן. הפוטנציאל שיש לה הוא הכי מרשים ממה שיש לנו בארץ, ובשילוב עם זה שהיא נשארת עם רגליים עם על הקרקע, יש למה לצפות. אני חושבת בעוד שנה או שנתיים במקסימום היא כבר צריכה לצאת לחו''ל".

ומה לגבי שאיפות? החלוצה לא מתביישת לחלום בענק, וממה שמספרים בסביבתה החלום הגדול הוא לשחק בקבוצות ענק כמו פ.ס.ז' או צ'לסי. הציניקנים לוודאי יחשבו שמדובר בתמימות נעורים, אך כל עוד החלוצה ממשיכה לספק קבלות, אין שום סיבה שלא לא תכוון הכי גבוה שאפשר.

"נשארת עם רגליים על הקרקע" (קרדיט: אוקסנה דניסוב)
"נשארת עם רגליים על הקרקע" (קרדיט: אוקסנה דניסוב)