לא נעים: נבחרת הנשים ספגה 6:0 מאוסטריה

צפו: הישראליות סיימו את מוקדמות אליפות העולם ללא שערים

תגיות: כדורגל נשים

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

נבחרת הנשים של ישראל בכדורגל סיימה הערב (שלישי) את דרכה במוקדמות אליפות העולם 2019 עם הפסד ביתי כואב 6:0 לאוסטריה. בכך סגרו הכחולות-לבנות את הקמפיין במקום האחרון בבית 7 ללא שערים כלל ועם נקודה בודדת.

המשחק היה כולו בשליטת האוסטריות, שכבשו שישה שערים בקלות רבה ללא מענה מהצד השני. חניכותיו של גיא עזורי לא הצליחו להתמודד עם הדומיננטיות ההתקפית של היריבה, שכבשה כבר בדקה החמישית מרגלה של קתרינה שייצ'טל. קארינה וונינגר קבעה 0:2 לאוסטריה כבר בדקה ה-19, ובמחצית השנייה נכבשו ארבעה שערים נוספים: ניקול בילה (49), שרה פונטיגם (56), ורנה אשאוור (69) ולאורה פיירסינגר (88).

במהלך הקמפיין המאכזב הספיקו הישראליות להפסיד פעמיים 6:0, כאשר הראשון היה במחזור השני נגד ספרד, גם כן בבית. הן רשמו גם הפסדים קטנים לסרביה, הפסד 4:0 לפינלנד ותיקו מאופס עם אותה פינלנד, הנקודה היחידה של הנבחרת בבית.

"משחק קטסטרופלי שלנו, אבל סיימנו קמפיין עכשיו ומהמשחקים האלו לומדים", אמר המאמן גיא עזורי. "ברמה שלנו עם כל הפערים מול הנבחרות האלו, צריכים לבוא מחויבים טקטית כמו שהיינו בספרד, שם נתנו הצגה הירואית. אנחנו מאוכזבים מאד, אבל זה שתי דקות אחרי משחק קשה להסביר".

"הבנות משחקות כדורגל חצי מקצועני מול שחקניות ברמה מקצוענית. צריך להיות פה שינוי בגישה ושינוי גדול מאד. יש פה בנות צעירות ואני משוכנע שבעתיד כדורגל הנשים ייראה הרבה יותר טוב. ראינו שינוי מהסיבוב הראשון לשני, יש פה תהליך ושילוב של בנות צעירות עם מבוגרות, וזה חשוב".

עזורי, קמפיין נטול שערים
עזורי, קמפיין נטול שערים
הקהל באצטדיון רמת גן בהלם
הקהל באצטדיון רמת גן בהלם
מעבר לתגובות