גילי כהן הודיעה על פרישה מג'ודו

זוכת הארד באליפות אירופה נפרדה: "עשיתי כל מה שיכולתי"

תגיות: ג'ודוגילי כהן

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הג'ודאית גילי כהן הודיעה היום (שלישי) על פרישה מפעילות ספורטיבית. הג'ודאית בת ה-30, שהתחרתה במשקל של עד 52 ק"ג, מסיימת קריירה ענפה, שכוללת שתי הופעות במשחקים האולימפיים (ריו 2016, טוקיו 2020), 18 מדליות בתחרויות השונות של הסבב העולמי, כשהישג השיא בקריירה שלה הוא מדליית הארד באליפות אירופה 2014.

"הקריירה של ספורטאי אולימפי בנויה ממחזורים של ארבע (או במקרה הזה, חמש) שנים. היה לי ברור שאחרי האולימפיאדה תעמוד בפניי החלטה  על העתיד שלי" אמרה כהן והוסיפה. "בכל מקרה, התמקדתי בדברים החשובים ונתתי את כל כולי בהכנות לקראת טוקיו, הכל כדי לבוא להגשים את החלום שלי. לצערי, לא הצלחתי במשימה שלי, אבל אני עוזבת בידיעה ובלב שלם שעשיתי כל מה שיכולתי".

מה הלאה? "יקח זמן להתרגל לחיים החדשים. רוצה לעשות שנה טובה בלימודים, ומקווה למצוא מסגרת וחלומות חדשים שאוהב כמו את הג'ודו", אמרה כהן.

כהן נחשבה לאחת מהג'ודאיות הוותיקות בנבחרת הנשים של שני הרשקו. "גילי כהן הייתה ספורטאית מצויינת, ספורטאית שמשאירה מאחוריה מורשת מדהימה של הישגים, מצויינת, ערכים ומחוייבות" סיפר הרשקו."אני מאחל לגילי הצלחה גדולה בדרכה החדשה ואין לי ספק שתצליח בכל דרך שתפנה אליה".

במשחקים האולימפיים בריו כהן העפילה אוטומטית לסיבוב השני, אך שם, בקרב הראשון שלה הפסידה והודחה. במשחקים בטוקיו בחודש שעבר היא ניצחה בקרב הראשון שלה, אך בשמינית  הגמר הפסידה ובכך סיימה את דרכה.

לפני המשחקים, כהן נקלעה לסיטואציה לא נעימה כשהייתה מחשבה של איגוד הג'ודו להוציא את גפן פרימו, שזכתה במדליית הארד באליפות העולם בחודש יוני, לטוקיו. בנוסף, כהן גם לא קיבלה את מדליית הארד הקבוצתית האולימפית מפני שלא רשמו אותה בסגל המורחב של הנבחרת בגלל פציעה.

כהן באליפות אירופה ב-2014 (Getty)
כהן באליפות אירופה ב-2014 (Getty)