מוקי: "יום מלא באתגרים, כולל שיפוט ביתי"

הג'ודוקא סיכם את אליפות אירופה: "מדליה חשובה לקראת האולימפיאדה"

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שגיא מוקי היה בכושר פשוט נפלא לקראת האולימפיאדה בטוקיו 2020, אבל התפשטות נגיף הקורונה דחתה את המשחקים בשנה והג'ודוקא כעת בכושר מעט פחות טוב. אחרי ההפסד בקרב הראשון בגרנד סלאם ת"א, אלוף העולם מ-2019 קיווה לחזור לעצמו ולהתכונן כמו שצריך לאולימפיאדה בקיץ הקרוב, והיום (שבת) הוא קטף את מדליית הארד באליפות אירופה בליסבון.

מוקי דווקא סימן את מדליית הזהב, אך הפסיד בצורה מתסכלת ביותר ברבע הגמר ליריב פורטוגלי בעקבות שלושה עונשים, כשהחלטות השיפוט בסוף הקרב הזה היו שנויות במחלוקת. על כך הוא התייחס כשסיכם את התחרות: "זה היה יום מתיש. שמח שאני מצליח להתעלות על כל האתגרים בדרך. תחילת השנה לא כל כך הלכה אבל אני מצליח להוכיח ממה אני עשוי, לעמוד פה על הפודיום אחרי יום קשה מלא באתגרים, גם כשהדברים לא מסתדרים כמו שאנחנו רוצים מבחינת השיפוט הביתי. שמח שהצלחתי להתעלות על זה ולעמוד על הדוכן. מדליית ארד מאוד חשובה לקראת האולימפיאדה. ממשיכים קדימה לעבר המטרה העיקרית השנה".

עוד הוסיף מוקי: "מדלייה משמעותית. קודם כל אני מראה לעצמי ממה אני עשוי. אני בעלייה, רוצה שהטופ שלה יגיע במשחקים. אחזור לארץ אעבוד קשה ואעשה מה שצריך כדי להגשים את החלום שלי. הקהל בארץ? הוא מדהים, אוהב אותם מאוד. חבל שבגרנד סלאם בישראל הם לא היו יכולים להצטרף אלינו. רוצה להקדיש את המדליה הזאת לגיבורים האמיתיים מבחינתי, כל אלה שנלחמו בגופם כדי להגן על המדינה, אלה שלא נמצאים איתנו ואלה שכן ועברו טלטלה ונלחמים כל יום".

גם טוהר בוטבול סיכם, אחרי שזכה במדליית הכסף: "יום מאוד מאוד מאוד קשה. טיפה של תחושת החמצה בסוף היום, אבל מרוצה מהדרך. המטרה הושגה. טוקיו? הצוות המקצועי אמר להתחיל הכי חזק שיש ולאט לאט להגביר, ומכאן אני ממשיך קדימה. מאוד מעריך את התמיכה ואת החיבוק הגדול מהקהל בארץ, גם ברגעים הקשים וגם בהצלחות".

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים בג'ודו: "אחרי המקום החמישי אתמול של מתן קוקולאייב, ראינו היום יום מוצלח של שגיא מוקי וטוהר בוטבול ואני שמח מאוד עבורם. הגענו לאליפות אירופה בכדי לחפש מה לשפר, ואם צריך גם לתקן, כשהמטרות החשובות עוד לפנינו".
מעבר לתגובות