אליפות אירופה בפתח: "הכנה ראויה לטוקיו"

14 ג'ודאים וג'ודאיות יקחו חלק בתחרות החשובה בליסבון. הרשקו: "כל תחרות משמשת כלמידה לרגע האמת"

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אליפות אירופה בג'ודו תיפתח מחר (שישי) בליסבון, כשחמש ג'ודאיות ותשעה ג'ודאים ישראליים יקחו חלק בתחרות היבשתית, כשלושה חודשים לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו.

  • שישי עד ראשון: אליפות אירופה בג'ודו, שידורים ישירים בערוץ הספורט

כל הג'ודאים הבכירים מנבחרת הגברים של אורן סמדג'ה יתחרו. פיטר פלצ'יק אלוף אירופה המכהן ינסה להגן על התואר, שגיא מוקי אלוף העולם ינסה לקטוף מדליית זהב שלישית באליפות, אורי ששון יקווה גם הוא לחזור לפודיום של היבשת ממנו נעדר מאז 2016.

עוד ישתתפו ברוך שמאילוב, טוהר בוטבול, לי קוכמן, עדי בובויץ' , מתן קוקולייב ועידו לוין. שירה ראשוני, גפן פרימו, גילי כהן, תמנע נלסון לוי וענבר לניר יתחרו מנבחרת הנשים של שני הרשקו.

שיהיה בהצלחה. גילי כהן (עודד קרני)
שיהיה בהצלחה. גילי כהן (עודד קרני)

"זה תמיד משמח ומרגש להשתתף באליפות היבשתית ובפרט אחרי שבשנה שעברה נמנע מאיתנו להשתתף בשל העובדה שגפן ושירה חלו בקורונה" סיפר שני הרשקו.

"בשנה אולימפית כל המאמצים מושקעים כדי להגיע ברמת מוכנות הכי גבוהה שניתן למשחקים האולימפיים ולכן כל תחרות משמשת כלמידה והכנה לרגע האמת בטוקיו. חלק מהספורטאיות עשו הכנה ארוכה יותר לתחרות וחלק התחרו עוד לפני שבועיים. סה"כ התחושות שלנו טובות, לספורטאיות מוטיבציה גבוהה להצליח ואנו מקווים שנצליח לחזור עם מדליה" סיכם המאמן הלאומי.

רז הרשקו שהשיגה את הקריטריון לטוקיו לא כשירה במאת האחוזים ולכן לא תשתתף. גם גילי שריר שטרם השיגה את הכרטיס האולימפי סובלת מעומס ותיעדר.

מעבר לתגובות