טל פליקר זכה בזהב בגראנד פרי טביליסי

צפו: הישראלי ניצח בגמר יריב מקומי. גילי כהן סיימה עם הכסף

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בווידאו: הזכייה של פליקר בזהב

גראנד פרי טביליסי נפתח היום (שישי) עם שתי מדליות כחול לבן. טל פליקר, שחווה תקופה פחות טובה מאז מדליית הארד שלו באליפות אירופה שנערכה בת"א בשנה שעברה, רשם הישג יפה עם מדליית זהב. גילי כהן, שעלתה גם כן לגמר משלה, הפסידה ליריבה מאיטליה וסיימה עם הכסף.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם ניצחה את אמן קזיולינה הקזחית באמצעות איפון. ברבע הגמר גברה על באבאמורטובה מטורקמיניסטן גם כן באמצעות איפון. בחצי הגמר פגשה את אסטרידה גנטו מצרפת. אחרי ארבע דקות של הזמן החוקי לכל אחת מהג'ודאיות היו שני עונשים והקרב נכמס לניקוד זהב. שם רק לאחר 4:24 דקות הייתה הכרעה, כשהישראלית זרקה את יריבתה באיפון ועלתה לגמר. בגמר היא הפסידה אחרי שספגה פעמיים וואזרי. היא הוסיפה לעצמה 245 נקודות לקריטריון האולימפי.

טל פליקר (עד 66 ק"ג) התחיל את דרכו גם כן בסיבוב השני וניצח את קוסקוב מטורקמיניסטן, שספג שלושה עונשים הגוררים הפסד ישיר, ובסיבוב שלאחר מכן גבר על אלידריסי הקטארי בדיוק באותה הדרך. ברבע הגמר ניצח פליקר את שרשן הבלארוסי, מדליסט הארד מגראנד סלאם אבו דאבי האחרון.

בחצי הגמר פליקר היה צריך לעבוד קשה יותר מול איברהימוב האזרי. אחרי ארבע דקות של הזמן החוקי לא הייתה הכרעה, כשלאזרי  היו שני עונשים ואילו לפליקר אחד. הקרב נכנס לגולדן סקור ולאחר 56 שניות, הצליח פליקר להוציא מיריבו את העונש השלישי, שזיכה אותו בניצחון יוקרתי ובעלייה לגמר. פליקר הבטיח לעצמו מדליה אחרי תקופה לא פשוטה מבחינתו, והיא הייתה בצבע זהב אחרי ניצחון בוואזרי על יריב מקומי. פליקר יזכה ל-350 נקודות לקריטריון האולימפי.

צפו בגמר של גילי כהן ובפודיום >>>

עוד בנבחרת הנשים, תמר מלכה (עד 48 ק"ג) ניצחה בקרב הראשון שלה יריבה מקזחסטן, אך הפסידה בקרב השני לאוקראינית צ'רניאק, אחת מהג'ודאיות הבולטות במשקל, והודחה. מעיין גרינברג (עד 57 ק"ג) הודחה אחרי קרב אחד, בו הפסידה ליריבה ממונגוליה.

בנבחרת הגברים, דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון שלו לאיבראייב הקזחי, סגן אלוף העולם מ-2015.

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים: "אני גאה בטל פליקר שחוזר לעצמו לאט לאט אחרי תקופה לא פשוטה עבורו. מקום חמישי לפני שבועיים בגראנד סלאם יקינטבורג ברוסיה, והיום מדליית הזהב בגראנד פרי טיביליסי גיאורגיה. גאה בכל ספורטאי הנבחרת שמחוייבים להשקעה ולעבודה הקשה".

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, אמר: "גמר שני ברציפות, גילי מגלה יציבות, מתקדמת וצוברת ביטחון ונקודות חשובות. כמובן שיש אכזבה מההפסד בגמר, אבל בשלב הזה כל הפסד כזה ישמש אותנו כדי להתקדם.

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "ברכות לטל פליקר שלנו שמתחיל לחזור לכושר עם זכייתו במדליית הזהב בגראנד פרי טיביליסי, ולגילי כהן הבלתי ניתנת לעצירה בתקופה האחרונה, שמצליחה פעם אחר פעם לעמוד על פודיום המנצחים, והפעם עם זכייתה במדליית הכסף. אחרי שבוע של מתיחות בדרום, ספורטאיות וספורטאי הג'ודו ממשיכים להעניק לנו המון גאווה ונחת. בהצלחה ליתר המתמודדים בסוף השבוע ובמיוחד שבת שלום ושקטה".

עם המאמן שני הרשקו (איגוד הג'ודו)
עם המאמן שני הרשקו (איגוד הג'ודו)
מעבר לתגובות