צפו: ששון הפסיד בגמר ביקטרינבורג וזכה בכסף

הישראלי חתם טורניר מוצלח עם חמש מדליות. ארד לפלצ'יק

תגיות: פטר פלצ'יק

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי מדליות הזהב של גילי כהן ושגיא מוקי ומדליית הארד של ברוך שמאילוב, הנבחרת הישראלית המשיכה היום (ראשון) ביכולת הטובה ביומו האחרון של הגראנד סלאם ביקטרינבורג, רוסיה. פיטר פלצ'יק זכה במדליית הארד, ומאוחר יותר אורי ששון השיג את הכסף אחרי שהפסיד בגמר אליו העפיל.

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם ניצח את מיכאייל מינצ'ין מארמניה באמצעות איפון פחות מדקה מתחילת הקרב. ברבע הגמר גבר על בורודבקו הלטבי, שספג שלושה עונשים ונפסל. בחצי הגמר מדליסט הארד מאליפות אירופה האחרונה הפסיד באיפון לארמן אדמיאן מרוסיה תוך 19 שניות. בקרב על הארד פגש פלצ'יק את מיכאל קורל ההולנדי, מדליסט הזהב מגראנד סלאם פריז האחרון. לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי הקרב היה ללא ניקוד, כשהישראלי סחב איתו שני עונשים. פלצ'יק לא נלחץ, ואחרי 27 שניות בניקוד הזהב הוא הצליח להשיג ווזארי ולזכות במדליה היוקרתית ובנקודות חשובות לקריטריון האולימפי לטוקיו 2020.

אורי ששון (100+ ק"ג) התחיל את דרכו בסיבוב השני, שם גבר על אוטה היפני, שספג שלושה עונשים והפסד אוטומטי. ברבע הגמר הישראלי ניצח באיפון את רפאל סילבה הברזילאי, מדליסט הארד מאליפות העולם ב-2017, תוך 21 שניות. בחצי הגמר שוב פגש ששון ברזילאי, את סגן אלוף העולם ב-2017, דויד מורה, וגם אותו הטיל באיפון תוך פחות משתי דקות. בגמר פגש מדליסט הארד מריו את טמרלן בשאב הרוסי, והפסיד לו בווזארי לקראת סיום הזמן החוקי.

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים: "סיום גדול לתחרות גדולה עם ארבע מדליות לנבחרת הגברים".

עוד בנבחרת, רז הרשקו (78+ ק"ג) הפסידה בקרב הראשון שלה למאריה אלת'מאן הברזילאית, שסיימה חמישית באליפות העולם האחרונה. לי קוכמן (עד 90 ק"ג) הודח גם הוא אחרי קרב אחד ע"י טאג'ימה היפני.

צפו בקרב על הארד של פלצ'יק >>>

מעבר לתגובות