צפו: שגיא מוקי זכה במדליית זהב ברוסיה

הישג לישראלי שניצח את אלוף העולם לשעבר. שריר חמישית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי מדליית הזהב של גילי כהן ומדליית הארד של ברוך שמאילוב אתמול, הגראנד סלאם ביקטרינבורג, רוסיה, המשיך להאיר פנים לנבחרת הישראלית, כשהיום (שבת) שגיא מוקי זכה במדליית הזהב. טוהר בוטבול סיים שביעי וגילי שריר סיימה חמישית.

מוקי (עד 81 ק"ג) העפיל אוטומטית לסיבוב השני, שם גבר על דומניק דרוצטה הקרואטי אחרי פחות מדקה בלבד באמצעות איפון. בסיבוב שלאחר מכן הוא ניצח את רוסלאן מוסייב מקזחסטן באמצעות איפון. גם ברבע הגמר ידו של אלוף אירופה המכהן הייתה על העליונה כשמרסל קרצ׳אה הרומני נפסל ובכך מוקי עלה לחצי.

בשלב הבא חיכה למוקי - מתיאס קאסה הבלגי. אחרי ארבע דקות הזמן החוקי, הקרב נכנס לניקוד זהב ושם, אחרי 2:14 דקות, הצליח הישראלי להטיל ווזארי ולעלות לגמר. בשלב הבא מוקי פגש את נגסה היפני, אלוף העולם מ- 2015 ומדליסט הארד מריו. בארבע השניות האחרונות הצליח הישראלי להטיל את יריבו בווזארי ולזכות בזהב ובנקודות חשובות מאוד לקראת טוקיו 2020.

אורן סמדג'ה מאמן נבחרת הגברים אמר: "הישג משמעותי לשגיא מוקי. גם ביום שהוא לא הרגיש טוב והרגיש מעט חלש הוא מצליח להוציא 120%".

בוטבול (עד 73 ק"ג) הוא ניצח שני קרבות, אך הפסיד ברבע הגמר וגם בבית הניחומים. שריר (עד 63 ק"ג) עברה יום תחרות מצוין. היא הגיעה עד לחצי הגמר, אך בסופו של דבר סיימה מחוץ לפודיום כשסיימה במקום החמישי. עד לחצי הגמר גברה הישראלית על שלוש יריבות מרוסיה, איטליה ומאוסטריה, ולאחר מכן הפסידה לדריה דבידובה הרוסיה באיפון. בקרב על מדליית הארד היא הפסידה לבולד ממונגוליה בווזארי. ירדן מאירסון (עד 70 ק"ג) ניצחה שני קרבות, אך הפסידה בסיבוב השלישי והודחה מהתחרות.

 

הוסף תגובה