אייזנברג: "מכוונים מעבר להישארות בדרג"

נעמה הלוי ותמר זינגר הצטרפו לסגל נבחרת הנערות, שתפתח את אליפות אירופה

איתי קאשי
א א א א ( שנה גודל )
מוכנות לפתיחת אליפות אירופה. נבחרת הנערות של ישראל (קרדיט: ספי מגריזו, איגוד הכדורסל)
מוכנות לפתיחת אליפות אירופה. נבחרת הנערות של ישראל (קרדיט: ספי מגריזו, איגוד הכדורסל)

אליפויות אירופה בכדורסל נמצאות בעיצומם, ולאחר ההדחה הכואבת אתמול (חמישי) של נבחרת הנוער בשלב רבע הגמר, יחלו מחר הנערות את קמפיין אליפות אירופה לדרג א' בכדורסל נשים, במשחק הפתיחה של הבית המוקדם מול בוסניה (שידור ישיר ב-16:40, ב-5PLUS).

הנבחרת, שהוגרלה לבית יחד עם בוסניה, צרפת וגרמניה, רוצה לשמור על מקומה בדרג הבכיר באירופה, אליו העפילה בקיץ 2018. מי שיעמוד על הקווים יהיה רועי אייזנברג, מאמן אליצור חולון בעונה החולפת, שנשמע דרוך לקראת תחילת הטורניר: "אנחנו כבר חודשיים מתאמנים לתחרות, אמנם לא בסגל מלא, אבל בשבועיים האחרונים הצטרפו אלינו כל השחקניות, ובשני משחקי ההכנה מול יוון ניצחנו, וגם הכדורסל התחבר לנו".

לרשותו של אייזנברג צפוי לעמוד סגל מלא, כאשר נעמה הלוי ותמר זינגר, שהיו חלק מהקמפיין המוצלח של נבחרת העתודה, הצטרפו בשבועיים האחרונים. גם הקפטנית, הילה קארש, חזרה לכושר משחק מלא, לאחר פציעה שאילצה אותה להיות מחוץ לפרקט לתקופה.

למרות שהמטרה הגלויה היא לשמור על המקום בדרג' א', מאמן הנבחרת שיתף שהשאיפה היא להגיע כמה שיותר גבוה: "יש לנו שחקניות מצוינות שכבר בגיל צעיר משחקות בליגת העל לבוגרות. אמנם אנחנו מתמודדים עם בעיית גובה וסייז, אבל אנחנו נצטרך לשחק על היתרונות שלנו, שהם משחק ריצה וקליעה מבחוץ. יש לנו בית מאתגר, אבל אני מקווה שנוכל לעשות מעבר להישאר בדרג".

מעבר לתגובות