עודד קטש: "בין אם עבורי או לא, התשתית למאמן הבא מוכנה"

מאמן נבחרת ישראל סירב לפזר את הערפל סביב עתידו. יפתח זיו: "שמח לקחת חלק"

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בווידאו: תקציר הניצחון הדרמטי של ספרד על ישראל

היא אמנם חתמה אותו בהפסד, אבל נבחרת ישראל יכול לצאת מקמפיין מוקדמות היורובאסקט מחויכת. היכולת, המחויבות ובעיקר הניצחונות - הבטיחו לה את המקום הראשון בבית ואת הכרטיס המיוחל לתחרות ב-2022. כעת, הגיע שלב הסיכומים.

"כמו במשחק הקודם, היו שתי מחציות שונות", הסביר עודד קטש בסיום. "האטנו אותם מעט עם הדרך בה שיחקנו בהגנה, אבל יכולנו לעשות טוב יותר. בהתקפה, לא מצאנו את הקצב שלנו והיו לנו יותר מידי איבודי כדור. בחצי השני שיחקנו כדורסל הרבה יותר טוב, אני גאה בשחקנים ובאיך שהם הגיבו. הם התמודדו עם הלחץ".

"אם אסתכל על התמונה הגדולה, אני חשוב שזה היה קמפיין מצוין שלנו", המשיך קטש. "אני מאוד גאה וכבוד הוא לי לאמן את הנבחרת הלאומית. לצערי סיימנו עם הפסד, אבל אפשר לקחת הרבה דברים טובים להמשך. באופן אישי? באוקטובר אני סוגר ארבע שנים בנבחרת ואני גאה על הדרך. אי אפשר לדעת, נראה, אבל גם אם זה היה המשחק האחרון שלי - אני חושב שלמאמן הבא יש פה קבוצה נהדרת ויש עתיד ורוד לכדורסל הישראלי".

"ההתרגשות גדולה", המשיך המאמן הלאומי, שעשוי להיפרד מחניכיו בעקבות הג'וב שלקח בפנאתינייקוס. "אני מסכם את הקמפיין הזה עם גאווה גדולה - לא רק על ההעפלה, אלא גם על הדרך. גם היום היינו קרובים. כמו תמיד, הרוח של הביחד הוציאה משהו הרבה יותר גדול מסך החלקים. זה כיף גדול. שיטת החלונות יכולה להיות קצת קשה ומעיקה, אבל אני חושב שיש לנו עתיד גדול ואפשר להיות גאים במה שעשינו".

על ג'ייק כהן וההשפעה שלו אמר קטש: "הוא נהדר עבורנו, הוא מנהיג כאן. אני נהנה כל כך לאמן אותו, נהנה מהכדורסל והמנהיגות שלו. זה נהדר לנבחרת. הוא שחקן שתמיד נותן את כל כולו, הוא קשוח עם עצמו כשהוא מחטיא ליי-אפ, אבל זה מדהים מה שהוא נותן לנבחרת. דברת? הוא הרוויח את הדקות. הוא שיחק בצורה כל כך בוגרת לגיל שלו, יהיה לו עתיד נהדר בנבחרת ובכדורסל. הוא מחויב, חכם, צנוע. ייתן הרבה לנבחרת".

כהן. מנהיג (פיב"א)
כהן. מנהיג (פיב"א)

"הגענו לשחק מול אחת הטובות באירופה, וזה תמיד כיף", הוסיף יפתח זיו. "היה לנו מסע נהדר עד לפה, רצינו לנצח וחשבתי שיכולנו לעשות חלק מהדברים טוב יותר, אבל בסוף נתנו את הכל ולצערי הפסדנו. העפלנו מהמקום הראשון, כך שאנחנו שמחים בסופו של דבר".


כשנשאל מה היה חסר כדי להשלים ניצחון, ענה זיו: "הגענו עם אנרגיה שונה ולכן חזרנו למשחק, אבל בסוף הפרטים הקטנים הם שהכריעו, זה ההבדל בין הפסד לניצחון. באופן אישי? הנבחרת גדולה מכל שחקן. המטרה שלנו כשחקנים היא להחזיר למדינה, אז זה תענוג להיות חלק מהנבחרת הלאומית. אני בטוח שכל מי שיוזמן ייתן 100%. אני שמח לשחק בנבחרת, אני מכיר את השחקנים שנים, להיות בבועה הזו ולפתוח בחמישייה זה דבר גדול עבורי. אני שמח על הצ'אנס ומקווה שהחזרתי. זה היה קמפיין טוב, צברנו בו ניסיון, מקווה שנעשה הישג שהרבה זמן לא היה למדינה באליפות אירופה".

מעבר לתגובות