ב-18:30: נבחרת ישראל מול רומניה

וייס ודוברת צפויים לערוך בכורה (שידור ישיר ב-5SPORT)

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בתום שבוע שכלל רכבת הרים ודרמות לא קטנות, עם הידבקותו ושחרורו של עידן זמלנסון רגע לפני ההמראה, ההידבקות של שני שחקנים והבדיקות החוזרות שחזרו שליליות - נבחרת ישראל תנסה לפתוח הערב (שישי, 18:30, ישיר ב-5SPORT) את הבועה בפולין עם ניצחון על רומניה, שתחסר את המתאזרח ג'ורדן ווטסון ששוחרר מהבועה בשל פציעה. מי שצפויים לערוך הופעות בכורה במדים הלאומיים הם נועם דוברת וספנסר וייס. רומן סורקין צפוי לקבל הרבה דקות בעמדת הסנטר, לנוכח חסרונו של זלמנסון.

הנבחרת מגיעה לבועה עם מאזן מושלם של 0:4 ואחרי שכבר הבטיחה את ההעפלה ליורובאסקט 2022. הרומנים הפסידו את ארבעה המשחקים שלהם ואיבדו סיכוי לעלות לאליפות. אם את הקמפיין הם התחילו בהפסדים סבירים ב-13 הפרש לספרד ו-16 לישראל, בפברואר שעבר, אז בבועה בוולנסיה, שם שהו מרבית הזמן בבידוד מחמיר, הם חטפו תבוסות ב-30 הפרש לפולין וב-53 לספרד.

גיא פניני, קפטן הנבחרת בהיעדרו של גל מקל, אמר לקראת המשחק: ‏"החבר'ה מתנהגים ומתנהלים למופת, ברמה הכי גבוהה שיש. זה כיף לראות שחקנים שבאים בחיוך לנבחרת ולא משנה אם החלון הזה הוא לא הכי חשוב שהיה לנו, הם מגלים את מלוא הרצינות. גם ביום יום וגם באימונים ובהכנה למשחקים. ‏בגלל שזה נבחרת ישראל אז כל משחק מחייב וכל משחק צריכים לעלות ולייצג את המדינה בצורה הכי טובה שיכולה להיום, זה לא משנה אם זה משחק רשמי או משחק אימון. אנחנו פה כדי לתת את הכל".

ג'ייק כהן הוסיף: "כבר עלינו ואנחנו יכולים להשתמש במשחקים האלה כדי להשתפר וכמובן רוצים לנצח. תמיד הסוד שלנו הוא כדורסל קבוצתי והחלק האהוב עלי בנבחרת זה שכולם קרובים זה לזה. בלי זלמנסון יהיה שונה אבל בשביל זה יש לנו סגל טוב ורחב. יש פה הרבה צעירים ואנחנו בתור הוותיקים יש לנו יותר אחריות, מנסים להראות איך עושים דברים ולזרוק הערות חשובות. לרומנים יש כישרון, ראינו וידאו שלהם היום, אנחנו חייבים להיות מרוכזים ולעשות את העבודה שלנו".

מעבר לתגובות