"בעד אזרוח לנבחרת. מי שאומר אחרת, צבוע"

המנהל המקצועי של האיגוד, פרישמן: "לא נחסוך בכסף"

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בכדורסל נמצאת בפריחה. אחרי הזכיות הרצופות של נבחרת העתודה באליפות אירופה, הנבחרת הבוגרת קוצרת את הדיבידנדים ובשני האחרון הבטיחה את המקום ביורובאסקט אחרי ארבעה משחקים בלבד עם ניצחון 72:78 על פולין. כעת הפנים לעבר הטורניר ב-2022 ועל פי יו"ר הוועדה המקצועית, עמוס פרישמן, באיגוד הכדורסל לא יבחלו באמצעים כדי לרשום הישג.

"אני לא יוצא מפרופורציות ולא חושב שזכינו באליפות אירופה. יש לנו דרך שהתחלנו לפני שלוש שנים ואנחנו מטפסים צעד-צעד לכל משימה", אמר פרישמן בעקבות ההישג של הנבחרת, "תהיה תחרות קשה מאוד בשנים הקרובות על המקום בסגל הסופי של נבחרת ישראל. בורכנו. זה משהו שלא קרה הרבה שנים".

מאמן הנבחרת עודד קטש הציב את הרף גבוה כשהצהיר שהנבחרת הזו מסוגלת להעפיל לרבע גמר אליפות אירופה, אבל פרישמן דואג להנמיך ציפיות ולצנן את ההתלהבות: "אני חושב שכשעודד אמר את זה הוא היה קצת שיכור אחרי הניצחון והוא לא כ"כ זוכר מה הוא אמר".

למרות זאת, עם משהו אחד פרישמן כן מסכים עם קטש. אם אפשר יהיה לאזרח שחקן כדי שישחק עם הנבחרת באליפות אירופה, זה לא משהו שאפשר לוותר עליו: "כל שחקן שיכול לעזור, לשפר ולקדם את נבחרת ישראל, גם אם צריך לאזרח אותו, אני באופן אישי בעד וכל מי שאומר אחרת זו צביעות והתייפייפות".

צריך להזכיר שאת כל ההישגים הללו הנבחרת עשתה ללא הנציג היחיד של ישראל ב-NBA, דני אבדיה. למרות שהוא יהיה רק בתחילת דרכו בוושינגטון, לפרישמן אין ספק שאבדיה יגיע לאליפות ב-2022: "אין לי ספק שדני יבקש וירצה להשתחרר לפעילות של נבחרת ישראל ואם צריך לנסוע לארה"ב, אנחנו ניסע לארה"ב בשביל לדבר עם האנשים. איגוד הכדורסל לא יחסוך אגורה אחת בשביל להעמיד את הנבחרת הכי טובה".

פרישמן. לא רוצה לצאת מפרופורציות
פרישמן. לא רוצה לצאת מפרופורציות
קטש. "היה שיכור" (אלן שיבר)
קטש. "היה שיכור" (אלן שיבר)
מעבר לתגובות