גיא פניני: "בניגוד לנבחרות קודמות, לזו אין אגו"

הפורוורד בנחיתת ישראל. קטש: "הצלחנו יותר משציפינו"

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בתוך פחות מ-48 שעות, נבחרת ישראל הספיקה לנצח בסגל חסר את ספרד וליהנות משלשה מכריעה של גיא פניני נגד פולין שסידרה כרטיס לאליפות אירופה. אחרי ההעפלה בפעם ה-14 ברציפות לטורניר היוקרתי, שייערך הפעם בקיץ 2022, נבחרת ישראל נחתה בנתב"ג עם אנרגיות נהדרות.

 "בנבחרת הזאת יש אפס אגו, כולם פשוט בלי אגו", חשף גיא פניני את סוד הקסם וטען: "בנבחרות קודמות היו המון שחקנים עם מעמד מסוים, שעברו המון בקריירה, וזה אולי קצת פעל לרעתנו. מאוד קל שיהיה אגו בנבחרת כזו וכולם הורידו מהאגו".

"מאוד כיף להגיע לנבחרת, לא משנה התפקיד או הגיל. מול ספרד לא שיחקתי כמעט ומול פולין שיחקתי קצת יותר, אבל זה לא הנושא", המשיך פניני. "כיף להיות עם החבר'ה האלו, יש פה אווירה ממש ממש טובה. עברנו שבוע עם תנאים שאנחנו לא רגילים אליהם. אני נותן מה שאני יכול לתת וכל עוד אני נהנה, ואני כן נהנה אז אמשיך לבוא".

"אני לא יודע אם אני מנטור, אבל אני כן מישהו שעבר קצת בקריירה ויכול לתת טיפ כזה או אחר בסיטואציות מסוימות וזה חבר'ה שרוצים מאוד ללמוד וכיף להרגיש שאתה כן יכול להשפיע. זה כיף", הצטנע בנוסף.

עודד קטש סיכם גם הוא: "הדרך שעברנו הרבה יותר מרשימה מההישג עצמו, שגם הוא לא פחות חשוב. היה לנו שבוע שלא יצאנו מטר מהמלון והגענו עם המון חששות, נהננו להיות אחד עם השני זה התבטא על המגרש וזה היה כיף גדול".

"צריך לשמוח, הדרך הייתה טובה ואפילו יותר משחלמנו, אבל לא צריך להתבלבל", הודה קטש. "לאליפות אירופה הנבחרות יגיעו בסגלים אחרים. גם מול ספרד ופולין היו שחקני יורוליג שעשו לנו קצת בעיוות ונתמודד באליפות מול נבחרות עם 12 שחקנים כאלו, פרופורציות, זה כיף ויש אווירה טובה, יש לאן להשתפר כדי לשאוף ולעשות הישג באליפות אירופה".

גם מאמן הנבחרת ציין את האווירה הטובה שעושה את ההבדל: "הפירגון שיש פה מיוחד. חלק מהשחקנים לא התלבשו ועדיין אוהבים אחד את השני, מבחינת גיבוש זה היה חשוב, מבחינת האנרגיות אני מקווה להמשיך מאיפה שהפסקנו. נרצה להמשיך ולראות גרף שיפור, לעשות עבודה טובה ולייצג את ישראל בכבוד".

קטש. באליפות אירופה זה ייראה אחרת
קטש. באליפות אירופה זה ייראה אחרת
מעבר לתגובות