המטרה של הנבחרת: לצרף את דני אבדיה ליורובאסקט

ביום שאחרי ההעפלה, באיגוד הכדורסל מתכוונים "להתאבד" על הגעתו של שחקן ה-NBA הטרי לאליפות אירופה בעוד כשנתיים. קטש הצהיר: "אפשר לחלום על עליה לרבע גמר"

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בנבחרת ישראל ידעו שאפשר לחזור מהבועה בוולנסיה עם הכרטיס ליורובאסקט 2022, אבל ספק אם מישהו שיער עד כמה הדרך שבה הנבחרת הבטיחה את מקומה באליפות אירופה תהיה כל כך משכנעת, כזאת שהנבחרת יוצאת ממנה עם הצהרת כוונות ברורה: אנחנו כאן כדי להגיע הכי רחוק שאפשר, גם בעוד שנתיים.

ביום שאחרי, קברניטי איגוד הכדורסל נחושים לעמוד במשימה הבאה: להביא את דני אבדיה ליורובאסקט 2022. אמנם יש עוד קצת פחות משנתיים עד הטורניר, פרק זמן שבו הרבה מאוד דברים יכולים לקרות ולהשתנות, אבל באיגוד מתכוונים ״להתאבד״ כדי להבטיח ששחקן ה-NBA הטרי יגיע לאליפות אירופה. וכדי להשיג את המטרה, הם יהיו מוכנים להגיע עד צמרת מקבלי ההחלטות בקבוצתו של אבדיה. באיגוד מקווים כי עד אז אבדיה יבסס את עצמו בליגה הטובה בעולם, וכמובן יישאר בריא ויגיע לעזור לחבריו באליפות.

בחזרה לסיכום המשחק אתמול. גיא פניני, האיש שבפעם המי יודע כמה היה שם בשביל השלשה המכריעה, אמר בסיום: ״אנחנו שמחים לסיים את הבועה הזאת עם ניצחון גדול. ידענו שפולין נבחרת נהדרת ופגשנו אותם בחלון הקודם, היה לנו חשוב מאוד לסיים את העבודה. לחזור ליורובאסקט זה דבר גדול עבורנו ואנחנו שמחים מאוד״.

אבדיה יתווסף לתלכיד המצוין? (FIBA)
אבדיה יתווסף לתלכיד המצוין? (FIBA)

על תפקידו כזקן השבט של הנבחרת אמר פניני: ״עבורי זה כיף להיות בנבחרת הזאת עם כל כך הרבה צעירים סביבי, אני מנסה לעזור להם על ומחוץ לפרקט. זו הזדמנות בשבילי ליהנות מכדורסל ואני פשוט שמח להיות כאן איתם. מה יהיה עוד שנתיים? נראה, מי יודע? אם הגוף שלי ירגיש טוב אז אני אהיה שם, אבל אני לא חושב על זה כרגע. המטרה שלי הייתה להבטיח את המקום שלנו ביורובאסקט ומה יהיה בקיץ 2022, אלוהים יחליט״.

המאמן עודד קטש הוסיף: ״ישראל לא החמיצה אליפות אירופה מאז 1993 ואנחנו הרגשנו את זה על הכתפיים שלנו, לכן אני שמח שעמדנו במטרה. הדרך שבה עשינו את זה עוד יותר מרשימה, זה היה ניצחון גדול נגד נבחרת מאומנת היטב וכל מה שקרה בבועה נותן לנו, כנבחרת צעירה, המון ביטחון להמשך הדרך. למרות שגם במשחק הזה לא פתחנו טוב, השחקנים הראו אופי. אני אוהב את האנרגיות ואת האווירה שיש בנבחרת הזאת״.

לסיכום, קטש סימן מטרות ליורובאסקט 2022: ״אנחנו עדיין נבחרת צעירה והמטרה שלנו היא להמשיך להשתפר. אנחנו עדיין בעיצומו של התהליך, של צבירת ניסיון וביטחון. יש עוד זמן עד האליפות, ואני לא יודע אם נהיה פייבוריטים לזכייה, אבל אפשר לחלום על הגעה לרבע הגמר. אם נשיג את זה, זה יהיה נהדר. בשלב הזה אנחנו כבר מחכים לחלון הבא, להמשיך להיות ביחד״.

קטש. חולם על רבע הגמר (אלן שיבר)
קטש. חולם על רבע הגמר (אלן שיבר)
מעבר לתגובות