זוסמן וג'ייק כהן צורפו, גיל בני נופה

פורסם הסגל לסרביה. קטש: "גאים שאנחנו משחק מגביע העולם"

רועי כהן
רועי כהן
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

על רקע המאמצים של נבחרת סרביה לגייס את מיטב הכוכבים למשחק מחר (ראשון ב-17:00, ישיר ב-5SPORT) נגד נבחרת ישראל, גם במחנה הישראלי שומרים על דריכות. הנבחרת נחתה בבלגרד שלשום בבוקר אחרי לילה בלי הרבה שעות שינה, ואתמול בערב ערכה אימון ראשון באולם הפיוניר האגדי. יממה לפני המשחק, פרסם המאמן, עודד קטש את הסגל, שכולל את יובל זוסמן וג'ייק כהן, שהצטרפו אחרי המשחק של מכבי ת"א מול מילאנו ביורוליג. גיל בני ונמרוד לוי איבדו את מקומם.

  • ראשון ב-17:00, ישיר ב-5SPORT: נבחרת ישראל אצל סרביה

"כולם גאים שאנחנו במצב של משחק אחד מעלייה לגביע העולם', אמר קטש, "כמובן שאנחנו רוצים לנצח אבל יודעים כמה יהיה קשה, במיוחד שהם הביאו את כל השחקנים הבכירים. זה מבחן מאוד גדול מבחינתנו. לא משנה באיזה סגל הם יהיו, ברור לכולם שזו נבחרת איכותית. נצטרך להיות מרוכזים, למנוע מהם לרוץ, להגביל את המתפרצות ולשלוט בריבאונד. יש להם את אחד הרכזים הטובים באירופה ושני גבוהים דומיננטיים. חלק מהשחקנים שלנו היו במעמדים דומים, אבל הצעירים יחוו התרגשות אבל בשביל זה אנחנו כאן".

יובל זוסמן וג'ייק כהן הצטרפו לנבחרת אחרי שתי טיסות ממילאנו, וגם הם לא זכו ליותר מדי מנוחה. על השינוי המהיר הדרוש ממנו ומכהן אמר זוסמן: "אנחנו מקצוענים ויודעים לעשות את המעבר. שנינו כבר מכירים את השיטה של עודד ואת צורת המשחק ואנחנו גם מכירים את רוב השחקנים. האמת היא שהייתי מופתע מהניצחון על גרמניה, ויש תחושה שתמיד ממעיטים בערכו של השחקן הישראלי, ואני שמח מאוד שניצחנו".

לזוסמן צפויה מעין פגישת מחזור של חלק מגיבורי הזכייה באליפות אירופה העתודה בקיץ, כשיחבור לראשונה עם דני אבדיה וגיל בני בנבחרת הבוגרת. "אני שמח שאני כבר לא הכי צעיר", זוסמן אמר בחיוך, "כיף להיות איתם, עם גיל אני ביחד מהנבחרות הצעירות, הוא השותף שלי לחדר, דני איתי במכבי וכיף איתו, הוא ילד מצחיק. אנחנו נבוא הכי מרוכזים שאפשר להתרכז בעצמנו ולא האוהדים".

זווית נוספת ששווה לפקוח עליה עין מחר - כיצד יתקבל דני אבדיה על ידי הקהל הסרבי? גם בסרביה עוקבים בעניין אחרי הפריצה של אבדיה, והעובדה שבחר לייצג את ישראל למרות שורשיו הסרביים. "יש סיכוי שהוא יתקבל בשריקות בוז", אמרו אתמול בסביבתו של השחקן הצעיר.

אבדיה לוקח בחשבון שהקהל הסרבי יקרא לו בוז (צילום: אלן שיבר)
אבדיה לוקח בחשבון שהקהל הסרבי יקרא לו בוז (צילום: אלן שיבר)
הוסף תגובה