"השחקנים שלי כמו סיירת מטכ"ל. מגיע להם"

קטש והנבחרת חגגו: "הייתי חייב לשמור את פניני לסוף"

רועי כהן
רועי כהן
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הסיכוי של ישראל לעלות למונדובאסקט לא גבוה במיוחד, אבל הערב (חמישי) היא השאירה אותו בחיים בסטייל. הנבחרת ניצחה את גרמניה החזקה 77:81 ואם גיאורגיה תפסיד ליוון המאבק בראשון מול סרביה יהיה אחד המשחקים הגורליים שלה בשנים האחרונות.

בפעם הקודמת שישראל פגשה את גרמניה זה הסתיים בהפסד בהארכה אחרי שוויון דרמטי של המאנשאפט עם הבאזר. גם בהיכל שלמה נראה שזה הולך לכיוון דומה כששניות לסיום איבוד כדור תורגם להתקפה גרמנית, אבל אובסט החטיא ומנע מעודד קטש הפסד כואב.

החיוך של קטש אחרי ההחטאה אמר הכל. "הוא ברור לכולם. הייתי מאוד רגוע כי דבר כזה לא יכול לקרות פעמיים", הסביר מאמן הנבחרת בסיום והוסיף: "אני מאוד מתרגש על הניצחון הזה במיוחד וגאה ממש בכל מי ששיחק. הגענו עם ארבעה גארדים פצועים והיו לנו שחקנים צעירים בהופעות ראשונות. זה היה מרגש".

"כל חלון נבחרות האווירה מדהימה והשחקנים שלי הם כמו סיירת מטכ"ל", התפייט קטש. "כיף לאמן אותם וכל כך מגיע להם וגם לנו. יש לנו דור צעיר מוכשר ואני שמח שאנחנו בדרך הנכונה".

ומה עם גיא פניני, שהרים את ישראל עם שתי שלשות רצופות חשובות במאני טיים? "הוא רק הולך ומשתבח. הוא אומנם לא נכנס ועשה את הדברים הרגילים לאורך כל המשחק, אבל היה לי ברור - לשמור אותו לדקות האחרונות. הוא מנהיג אמיתי והצעירים מרוויחים ממנו המון", החמיא קטש.

"היה ברור שצריך לשמור את פניני לסוף" (אלן שיבר)
"היה ברור שצריך לשמור את פניני לסוף" (אלן שיבר)
יש תקווה לישראל (אלן שיבר)
יש תקווה לישראל (אלן שיבר)
הוסף תגובה