אבדיה מחכה לבכורה במדי הנבחרת: "אין מרגש מזה"

הכישרון הצעיר סופר את השניות עד להופעה הראשונה בבוגרת הערב מול גרמניה (19:30, ישיר ב-5SPORT). אקס מכבי ת"א, מאיק צירבס, זכה לקבלת פנים חמה מהשחקנים באימון

רועי כהן
רועי כהן
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

נבחרת ישראל סיימה את הכנותיה לקראת המשחק נגד גרמניה הערב (19:30, ישיר ב-5SPORT), ובזמן שהסיכוי להעפיל למונדובאסקט קלוש ביותר, בנבחרת רוצים להתמקד במבט לעתיד, וחלק מהעתיד הם שלושה שחקנים שיערכו הערב הופעת בכורה במדים הלאומים: דני אבדיה, גיל בני וטי ג'יי קליין.

הנבחרת בחלון הנוכחי היא אחת הצעירות שהיו לישראל אי פעם, עם גיל ממוצע של 24 בלבד. "אין דבר יותר מרגש ומכבד מלייצג את המדינה, ועוד בגיל כל כך צעיר", אמר אבדיה בהתרגשות, "מ-1 עד 10 אני מתרגש ברמה של 10. זה כבוד גדול".

"נכון שיש עליי עומס אחרי החודש שעברתי, אבל הנבחרת מעל הכל וללבוש את המדים זו תחושה מדהימה", הוסיף הכישרון הצעיר. "בוודאי שאני שלם עם ההחלטה לייצג את ישראל ולא את סרביה, אחרי הזכייה עם העתודה והישגים נוספים אני מבין שאין יותר כיף מזה, אבל לשחק נגד סרביה יהיה משחק מיוחד עבורי".

מחכה לבכורה בבוגרת. אבדיה (צילום: פיב"א)
מחכה לבכורה בבוגרת. אבדיה (צילום: פיב"א)

יפתח זיו, שעבורו זו תהיה הופעה רביעית בלבד בנבחרת, אבל מכורח הנסיבות נחשב לשחקן ותיק, אמר: "אני ותיק? עם כל כך הרבה צעירים אני לוקח את זה כמחמאה. זו הזדמנות לי ולהרבה חבר'ה כאן לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים. גם אם הסיכויים קטנים זה אף פעם לא מאכזב לייצג את הנבחרת, זו חוויה וזה כבוד גדול לי ולכל מי שכאן, נבוא לשחק ולנצח".

על המפגש הצפוי עם מילוש תיאודוסיץ' שצפוי לשחק בנבחרת סרביה אמר: "זה כבוד גדול, זה שחקן שבתור ילד גדלתי עליו ולבוא לשחק נגדו זו תהיה חוויה, אבל אנחנו רוצים להוכיח שאנחנו ראויים לרמה הזאת. המטרה של כולם היא לצבור ניסיון ולהשתפשף".

באימון האחרון של הנבחרת נרשם מפגש פיקנטי, כשחבריו לשעבר של מאיק צירבס במכבי תל אביב פגשו אותו באולם. גיא פניני ואיתי שגב דאגו לקבלת פנים חמה לסנטר שלבש את המדים הצהובים בעונת 2016/17.

קאמיל נואבק, מזכ"ל פיב"א אירופה, הגיע לביקור של 48 שעות בארץ והיום נועד למשך יותר מחמש שעות עם אנשי איגוד הכדורסל בת"א. נובאק נפגש עם היו"ר עמירם הלוי והמנכ"ל יעקב בן שושן, שמע הצעות גם מפיני גרשון, המנהל המקצועי של אגף גברים, טל נתן מאגף הנשים, אילן קובלסקי האחראי על תחום 3 על 3 באיגוד וגוני צחר יו"ר איגוד השופטים.

נואבק ציין את ההתקדמות הגדולה שהאיגוד עשה בשנים האחרונות והבטיח לסייע ככל שיתבקש ובכל נושא. הערב יהיה אורח איגוד הכדורסל במשחק הנבחרת נגד גרמניה ובקיץ יגיע לישראל שוב לשלבי ההכרעה של אליפות אירופה עד גיל 20 שתתקיים בת"א.

צירבס עם פניני ושגב באימון
צירבס עם פניני ושגב באימון
הוסף תגובה