"השופטים הרגו אותנו": טענות קשות בהפועל חולון

במועדון בטוחים כי קופחו בדקות הסיום של חצי גמר הגביע מול מכבי תל אביב. פניני: "לא ראיתי את זה מגיע. אפשר להגיד שנפלנו מהרגליים בסיום"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

יותר קרוב מזה, הפועל חולון לא הייתה יכולה לבקש. 6 דקות וחצי לסיום היא עוד הובילה ב-17 הפרש, 50:67, ונראתה בדרך לניצחון משכנע על מכבי תל אביב ולגמר גביע המדינה. אבל החל מאותו רגע האלופה השתלטה על המשחק, רצה 5:22 וכפתה הארכה, בה השחקנים של סטפאנוס דדאס נפלו מהרגליים ונכנעו 87:85 לאלו של יאניס ספרופולוס.

את הסיפור של הרבע הרביעי אפשר לחלק לשניים: הקיפאון של חולון, שנראתה די אובדת עצות למשך אותן דקות סיום, והטענות של כל אנשי הקבוצה על חוסר אחידות בשיפוט. "השופטים הרגו אותנו, אין דרך אחרת לומר את זה", אמרו במועדון. "מפוצצים את סי.ג'יי האריס פעם אחר פעם והוא לא מקבל שריקות. כולם ראו צעדים של סקוטי ווילבקין בסל שקבע הארכה חוץ מהשופטים. בהארכה הם סימנו שתי זריקות בעבירה על מגי בשלשה מהפינה בגלל שהוא כידרר לפני, אבל הוא בכלל לא כידרר. לא יכול להיות שבמשחק כל כך אינטנסיבי אנחנו לא מקבלים שום שריקה במשך 4 דקות וחצי האחרונות, זה לא הגיוני".

הרבה מאוד כעס היה בחולון בסיום - סטפאנוס דדאס צעק בתסכול באזור חדרי ההלבשה בסיום, כאשר גם יושב הראש איתן לנציאנו הביע את מורת רוחו בנוגע לשופטים כשצייץ בעוקצנות: "היו עוד שלושה ישראלים שהצטיינו". דדאס עצמו השתדל להימנע מביקורת חריפה כלפי השופטים, כפי שכבר עשה העונה לא פעם, אך בכל זאת אמר במסיבת העיתונאים: "אם היינו מקבלים עבירה אחת, לא יותר, בדקות האחרונות - יכול להיות שהכל היה נראה אחרת. אוטומטית ההגנה שלהם הייתה יותר זהירה והייתה יוצרת פחות מגע איתנו. ככל שהשופטים איפשרו את המגע בלי עבירות, כך מכבי נראו נראו יותר חזקים".

חולון סבלה מקיפוח? האריס (אלן שיבר)
חולון סבלה מקיפוח? האריס (אלן שיבר)

גם ברמה המקצועית, אפשר לחלק את המשחק של חולון לשניים: עד הקאמבק של מכבי, ומהרגע שהקאמבק התחיל. כי עד לדקות הסיום, בהן מכבי לחצה על כל המגרש, חולון הייתה טובה בהרבה. "עשינו להם בית ספר במשך יותר משלושה רבעים", אמרו בחולון. "אם השארנו אותם על 72 נקודות, אם נגמרו להם פסקי הזמן 7 דקות לסיום, אם יאניס הושיב על הספסל גם את האנטר וגם את ז'יז'יץ' כמעט לכל אורך הרבע האחרון - זה אומר שהוצאנו אותם מהשטף שלהם. חבל מאוד על הדקות האחרונות, זה פספוס גדול".

דדאס הוסיף: "ההפסד בהחלט מתסכל, אבל אני גאה באיך ששיחקנו ואני בטוח שגם האוהדים היו גאים בנו. מכבי ת"א מכירה אותנו ויודעת בדיוק מה הסגנון שלנו - ועדיין היה לה קשה מאוד להתמודד איתנו. אני מאמין שנפגוש אותם מתישהו שוב בסוף הדרך, ואני מאמין שנהיה מוכנים. הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד מולם".

אבל אחרי היכולת המרשימה, חולון נתפסה עם המכנסיים למטה בשבע הדקות האחרונות, ולמרות הטענות הקשות לשיפוט - יכולה בהחלט לבוא בטענות לעצמה על כך שלא השכילה לנצל יתרון בן 17 נקודות בשלב כל כך מאוחר במשחק. "מודה שכבר חשבתי שהמשחק שלנו, לא ראיתי שום דבר שיכול לקחת מאיתנו את הניצחון", אמר גיא פניני, שהיה מצוין עם 17 נקודות. "המשחק שטף, היו אנרגיות מדהימות והכל זרם. משום מקום קיבלנו איזשהו הלם ולצערי הפעם אני בצד המפסיד".

דדאס גם קיצר אתמול את הרוטציה - חמישה שחקנים קיבלו למעלה מ-31 דקות - וייתכן שבדקות הסיום, הדבר היה בעוכרי הקבוצה שלו. "היינו סחוטים, אבל בדרך כלל במשחקים כאלה הרוטציה קצרה, ומי ששיחק הרגיש טוב עם עצמו", הוסיף פניני. "אפשר להגיד שבסוף נפלנו מהרגליים, בהארכה היינו ממש עייפים. בשורה התחתונה היינו צריכים להגיב יותר טוב ללחץ".

"הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד עם מכבי ת"א". דדאס (אלן שיבר)
"הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד עם מכבי ת"א". דדאס (אלן שיבר)
מעבר לתגובות