ספרופולוס: "ניצחון הירואי. גאה בשחקנים"

מאמן מכבי ת"א אחרי המהפך בדרך לגמר: "עשינו מאמץ עצום". פניני: "עשינו את כל הטעויות האפשריות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הראתה שוב הערב (חמישי), בפעם-המי-יודע-כמה, שאסור בשום פנים ואופן להספיד אותה לפני שנשמע הבאזר האחרון. למרות פיגור 67:50 מול הפועל חולון, שש דקות וחצי לסיום המשחק, האלופה העפילה לגמר גביע המדינה - ותנסה להניף את התואר בפעם ה-45 בתולדותיה, והראשונה מאז עונת 2017/18.

יאניס ספרופולוס לא נשאר אדיש למהפך המרשים שרשמו שחקניו ואמר עם הסיום: "זה ניצחון הירואי של השחקנים. אני גאה מאוד באיך ששיחקנו ונלחמנו ברבע האחרון. אני לא זוכר את ההפרש, אבל עם מאמץ עצום והגנה נהדרת בסוף חזרנו. לחצנו אותם, גרמנו להם להתעייף, עשינו המון דברים כדי לשנות את המשחק - וזה עשה אותי גאה מאוד".

כשנשאל אם האמין שקבוצתו מסוגלת לחזור מהפיגור הגדול עם כל כך מעט זמן על השעון, המאמן היווני הדגיש: "ברור שהאמנתי. שיניתי את ההרכב והשתמשתי בשני גבוהים, ניסיתי לשנות מומנטום. זה לא עבד אז עברתי למשחק לחץ על כל המגרש. הצלחנו לחטוף כדורים ולעייף אותם. המומנטום עבר אלינו והגענו להארכה, שם ניצחנו בעזרת המון טקטיקה. אני מאוד גאה בשחקנים שנלחמו עד הסוף".

בצד המפסיד, גיא פניני, שהיה מצוין עם 17 נקודות, התקשה לקבל את רוע הגזרה: "עשינו את כל הטעויות האפשריות מול הלחץ, איבדנו כדורים, זרקנו מהר את הכדור, לא השתמשנו בשעון בצורה טוב. כשאתה עושה את כל זה מול מכבי תל אביב - אתה משלם ביוקר. המחיר ששילמנו כבד כי אני לא חושב שיהיו הרבה הזדמנויות להוביל על מכבי ב-17 הפרש ברבע הרביעי".

גאה בשחקנים. ספרופולוס (אלן שיבר)
גאה בשחקנים. ספרופולוס (אלן שיבר)
התקשה לעכל את ההפסד. פניני (אלן שיבר)
התקשה לעכל את ההפסד. פניני (אלן שיבר)
מעבר לתגובות