"אוהד יריבה יכול להעמיד קבוצה לדין?"

בחולון התפלאו מאישום הנהמות בגלל מכתב של אוהד י-ם

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הפועל חולון תעמוד בשלישי הבא לדין באיגוד הכדורסל בשל אירועי חצי הגמר מול הפועל ירושלים. הסעיפים בהם מואשמים הסגולים הם: השלכת שקית הגרעינים לפרקט, כמו גם זריקת בקבוק המים, ובנוסף - השמעת "נהמות על ידי אוהדי הפועל חולון", כפי שמצויין בכתב התביעה תובע האיגוד עו"ד טל אור.

אלא שבחולון הביעו פליאה גדולה מסעיף הנהמות, לאור העובדה שהן לא צוינו בדוח השיפוט או בדוח המשקיף. למעשה, הקבוצה תעמוד לדין בשל מכתב שהגיע לאיגוד של אוהד הפועל ירושלים בו הוא כותב בין היתר כי "כשאוהדי הפועל חולון הרגישו שהמשחק בורח להם מהידיים הם החלו לנהום כפלי השחקנים שחומי העור של ירושלים בעודם זורקים עונשין... יש להעניש בחומרה את חולון על המעשה הזה ולהרוג את המקרה כשהוא עוד קטן".

בחולון, כאמור, מאוד לא אהבו את העובדה שהם יעמדו לדין על הסעיף הנ"ל בשל תלונה של אוהד. "יש פה תקדים מסוכן", אמרו בחולון. "כל אוהד, על אחת כמה וכמה כאשר הוא אינו אובייקטיבי, שישלח מכתב תלונה לאיגוד יגרום להעמדת קבוצה לדין? בשביל זה יש צוות שיפוט ויש משקיף".

בכתב האישום, מציין תובע האיגוד כי כאשר שאל את המשקיף מדוע לא ציין את אותן נהמות בדוח, קיבל את התשובה הבאה: "לא ייחסתי לזה חשיבות מאחר שזה לא הושמע בהמשך. אפיק לקחים מהאירוע הזה, זו פעם ראשונה שאני נתקל באירוע מסוג זה במגרשים".

יש לציין, אגב, כי גם הפועל תל אביב עמדה לדין בשל אירועי הדרבי לאחר התערבות של אוהדים, אבל זה היה כאשר אחד מהם הביא לכאורה סרטון וידאו כראיה לטיעונים של מכבי ת"א. "שיהיה ברור, אנחנו מגנים כל קריאה גזענית מכל סוג שהיא", הוסיפו בחולון. "אבל זו צביעות שאוהד ירושלים טוען שהמקרה הזה הפריע לו, בזמן שכ-5,000 איש מאחלים לגיא פניני מוות, זה בסדר מבחינתו".

אוהד ירושלים התלונן, חולון הואשמה בגזענות (אלן שיבר)
אוהד ירושלים התלונן, חולון הואשמה בגזענות (אלן שיבר)
מעבר לתגובות