פרי: חשבתי שנתעלה. קולשוב: זה נסיון להבא

בראשל"צ מרוצים למרות ההפסד. בלייזר: יש לנו אופי חזק

עמרי מנהיים
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

מכבי ראשון לציון תמשיך לחכות לגביע הראשון בתולדותיה. אתמול (חמישי) היא היתה במרחק של ניצחון אחד ממנו, ודווקא אחרי מחצית ראשונה שבה היתה צמודה להפועל ירושלים בארנה - קרסה ברבע השלישי וראתה את הקבוצה מהבירה מניפה גביע בזכות 67:82 חד משמעי.

ראשון סיפקה מחצית ראשונה בינונית יחסית, אבל בכל זאת ירדה לחדרי הלבשה שהיא בפיגור מינימלי של 42:40, אלא שרבע שלישי של 8:29 הכריע את ההתמודדות. החבר'ה של גיא גודס קלעו ב-32 אחוז בלבד מהשדה וב-53 אחוז מהקו, כאשר דיימון סימפסון (שהיה מצוין בחצי הגמר) מסיים עם 2 מ-11, אלכס המילטון עם 4 מ-17 ועוז בלייזר עם 0 מ-6. תוסיפו לכך את העובדה שהקבוצה כולה מסרה תשעה אסיסטים בלבד ואת זה שממול עמדו ירושלים ו-9,000 אוהדיה בארנה - ותקבלו נוסחה להפסד בגמר גביע.

התחושות במועדון היו מעורבות. לצד האכזבה הגדולה והטבעית, בראשל"צ יצאו גאים מהדרך שעשו בכלל בתקופה האחרונה ומהמהפך הכולל תחת שרביטו של גודס. כי בסופו של יום, הם יודעים שהם נכנעו לקבוצה טובה יותר. "היה כבוד להיות פה", אמר היו"ר יצחק פרי בסיום. "בחצי השני לא הגענו למגרש, אף שחקן לא התבלט ולא ייצר נקודות. פשוט לא שיחקנו טוב אחרי ההפסקה, וירושלים היו מודעים לחסרונות שלנו. אחרי החצי הראשון, שהיינו בו בינוניים ועדיין ירדנו רק בפיגור שתי נקודות, חשבתי שנתעלה, אבל היה ערב חלש של חלק מהשחקנים ובאחוזים כאלה אי אפשר לקחת גביע".

איגור קולשוב המשיך באותו קו: "הם קפצו עלינו, יצאנו לא טוב מהחדר הלבשה. זה היה כדור שלג שלא הצלחנו לעצור אחרי שזריקות שאנחנו קולעים בדרך כלל לא נכנסו. אלו לא בהכרח הבדלי הרמות, מה שקרה זה שהיינו מאוד רעים משום מה במחצית השנייה והם באו מוכנים. הגיע להם לנצח".

קולשוב, כמו רוב הישראלים הבכירים של ראשון לציון, רצה מאוד לזכות בגביע גם ברמה האישית, שיכול היה למנף לו ולחבריו את הקריירה גם בעתיד - כפי שהעידו מספר שחקנים בקבוצה עוד לפני המשחק. "כל דבר בחיים זה ניסיון להבא", הוא הוסיף. "אני מקווה לחזור למעמד הזה יום אחד".

ראשל"צ הייתה כל כך קרובה (אלן שיבר)
ראשל"צ הייתה כל כך קרובה (אלן שיבר)

עוז בלייזר, שהגיע בקיץ ומונה לקפטן, רצה יותר מכולם להניף גביע שני העונה, אבל יסתפק לעת עתה בגביע ווינר. "אני חייב להגיד שאני גאה בחבר'ה שלנו, אי אפשר להקל ראש בדרך שעשינו", אמר הפורוורד. "זה לא קל להגיע למעמד הזה, להגיע כל כך קרוב ולפספס את זה. אבל צריך להיות חזקים ולהתגבר על היום הזה. אנחנו בנויים מחבר'ה עם אופי חזק, מדבר כזה אנחנו יכולים להצליח ולא להישבר. עשינו שבוע יוצא מן הכלל מבחינתנו ועכשיו חוזרים לליגה".

אכן, אחרי ההייפ של שבוע הגביע, הכתומים יחזרו לליגה, שם יפגשו ביום ראשון את הפועל תל אביב - אותה קבוצה שאותה הם הדיחו בחצי הגמר ביום שני - במטרה לצבור מומנטום מחודש לקראת קרבות הכניסה והמיקום לפלייאוף. "עכשיו ננקה את הראש ונמשיך הלאה", סיכם פרי. "קשה עכשיו להגיד לאן אנחנו יכולים עוד להגיע העונה, אבל יש פוטנציאל טוב. כמובן שאני מקווה שנגיע לעוד פיינל פור, זה היה ונשאר היעד שלנו".

ראשל"צ תשוב למעמד? (אלן שיבר)
ראשל"צ תשוב למעמד? (אלן שיבר)
הוסף תגובה