שטרק: "מנהלת הליגה חייבת להישאר עצמאית"

היו"ר דיברה באירוע פתיחת העונה. צפו בראיון עם לוקס ופלג

גיל לוין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי שהעונה שעברה הסתיימה בסערה, עם זכייה דרמטית באליפות של אליצור רמלה, מנהלת ליגת הנשים פתחה הערב (רביעי) את עונת 2019/2020 באירוע חגיגי ומיוחד.

איריס שטרק, יו"ר המנהלת אמרה באירוע: "אחרי שבע שנים של השקעה והישגים, הצלחנו לבסס את התקציב, לעבור את הבג"ץ וגם לשנות את התקציבים. הצלחנו לפרוץ דרך. המקום של המנהלת מצליח לשנות את המציאות, וכעת אי אפשר להתעלם יותר מכדורסל הנשים. אני משאירה את טביעת האצבע שלי לבא אחריי, בתקווה שימשיך באותו המקום".

שטרק, שתפרוש בסוף העונה הנוכחית, גם סיכמה ואמרה: "הדבר שהוביל אותי הוא הספורט, אהבת חיי, וגם מעמד הנשים. אנחנו 51% מהאוכלוסיה, והמקום שלנו צריך להיות במקום שמגיע לנו". באשר לשאלה האם המנהלת תישאר עצמאית, או תעבור לחסותו של איגוד הכדורסל, אמרה שטרק: "אני מאוד מקווה שהמנהלת תישאר עצמאית, עם התקציבים שלה ושמה עומד לפניה. אני מאוד מקווה שכדורסל הנשים יחזור למקומות שלו".

כמו כן, התראיינו גם שתיים מהשחקניות הישראליות המעניינות: עדי לוקס, שחקניתה של סגנית האלופה מכבי אשדוד, אמרה לקראת העונה: "אני מתרגשת כל פעם מחדש, כאילו מתחילה מאפס. זה מרגש, מאתגר, ואנחנו רוצות כבר לפתוח את העונה. אשדוד פייבוריטית לאליפות ולגביע, וזו הסיבה שהגעתי אליה. מקווה שנצא בסוף העונה עם דאבל".

לימור פלג, שניצחה את אשדוד בסדרת הגמר עם רמלה אמרה: "חיפשתי קבוצה שהולכת על כל התארים, וזו הפעם הראשונה שאתנסה גם ביורוקאפ. זה מרגש מאוד עבורי. הדבר היחיד שמושך אותי זאת האהבה לכדורסל, את התגמולים של הגברים אנחנו לא מקבלות, וצריך לאהוב את זה כדי לשרוד".

מעבר לתגובות