אליצור רמלה אלופה אחרי 0:3 על בנות אשדוד

מיצ'ל קבעה 80:81 בשניות הסיום. תואר עשירי לקבוצה של רבי

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אליצור רמלה זכתה באליפות העשירית בתולדותיה. זה קרה אחרי ניצחון דרמטי הערב (שני), 80:81 על מכבי בנות אשדוד בחוץ. הקבוצה של אלי רבי השלימה ניצחון חלק 0:3 בסדרה על האלופה המכהנת, והחזירה לעצמה את התואר אחרי שש שנים ארוכות.

טיפאני מיצ'ל בסל גדול, 4.6 שניות לסיום, הביאה את התואר לקבוצה מהשפלה. האמריקאית היתה בערב אדיר עם 31 נקודות, 8 ריבאונדים ו-6 אסיסטים. ג'יימי נארד הוסיפה 20, אליסון הייטאוור צלפה 17 ואלכס כהן עם 9 נקודות. אצל המפסידות דניאל אדאמס במשחק גדול עם 34 נקודות, צ'לסי הופקינס עם 20 ושי דורון עם 10 נקודות.

"אני מאוד שמח", אמר בסיום מאמן האלופה הטרייה, אלי רבי. "עשינו עונה חלומית ומדהימה, ידענו לחלק את הכוחות ובסופו של דבר בלי יתרון ביתיות, עשינו שלושה ניצחונות בגביע, שישה ניצחונות בליגה, 0:9 עד הזכייה. כל הכבוד לאשדוד, הם נתנו לנו קרב אדיר. עכשיו אני יכול לסמן וי".

"רמלה היא עיר מדהימה", הוסיף המאמן שזכה באליפות ה-22 בקריירה שלו, "אולי המקום הכי מדהים בארץ. כל הסביבה נתנה לנו כוח ותמכה, האמנתי בקבוצה למרות התנאים הלא פשוטים כשקיבלתי אותה, ועכשיו אפשר לשמוח".

שמחה גדולה הלילה
שמחה גדולה הלילה
משחק גדול שלה. מיצ'ל
משחק גדול שלה. מיצ'ל
20 נקודות. נארד
20 נקודות. נארד

מהלך המשחק
טיפאני מיצ'ל נכנסה לעניינים כבר מהרבע הראשון. 16 מתוך 28 הנקודות של הטוענת לכתר הגיעו ממנה, והיא גם הוסיפה שני אסיסטים לג'יימי נארד, שסל שלה קבע 25:19. הקבוצה של אלי רבי סיימה את הרבע ביתרון חוץ, 22:28 לרמלה. סל של אליסון הייטאוור פתח את הרבע השני, כשהאורחת כבר פותחת פער של שמונה דקות. אבל האלופה לא התכוונה לוותר, עם גולן גוט ודניאל אדאמס. היציבות הרמלאית המשיכה, הקבוצה של רבי שמרה על יתרון לכל אורך המחצית, ומיצ'ל שהמשיכה במשחק ענק כבר קבעה 34:41 לצהובות-שחורות. ריצת 0:10 של הטוענת לכתר פתחה פער של 13, ובסיום המחצית 35:47 לאליצור רמלה.

הרבע השלישי החל עם פתיחה טובה של המקומיות, שנאבקות על הסדרה ושלשה של אנט סנואו הורידה את הפער לחמש בלבד, 50:45. אלא שאז האורחת של אלי רבי התייצבה, למרות העבירה הרביעית של דניאל דיאמנט, וג'יימי נארד מהקו החזירה את הפער ל-10 נקודות הפרש. 5:21 לסוף הרבע, ירדן גוט נפגעה וירדה לחדרי ההלבשה בשל פציעה. צ'לסי הופקינס עם שתיים מהקו הורידה את ההפרש ל-5 נקודות בלבד, 56:51, 3:35 לסוף הרבע, ואדאמס עם שלשה גדולה הורידה את ההפרש לארבע. האלופה המשיכה לרדוף, אבל רמלה הצליחה לקלוע מצוין מהצד השני ולשמור על יתרון קטן בסוף הרבע, 66:62.

הצליחה לשמור על המשחק צמוד במחצית השנייה. אדאמס
הצליחה לשמור על המשחק צמוד במחצית השנייה. אדאמס
אליפות 22 שלו. רבי
אליפות 22 שלו. רבי

חצי דקה בתוך הרבע האחרון, דיאמנט עם עבירה חמישית וסל של אדאמס כמו גם נקודה מהקו הורידו את ההפרש לנקודה אחת בלבד - 66:65. האורחת שהובילה לכל אורך המשחק נראתה שברירית, והקבוצה של גלעד כץ נכנסה למשחק. 3:13 לסיום, שלשה של הופקינס קבעה שוויון, 74:74. המשחק נשאר צמוד, שלשה של הייטאוור כבר קבעה 79:76 שתי דקות לסיום, אבל המקומיות הפכו את המשחק ושתי זריקות עונשין של דניאל אדאמס הפכו את התוצאה: 79:80 דרמטי לאשדוד. אבל אז הגיעה ההתקפה האחרונה: 4.6 שניות לסיום המשחק, חדירה של מיצ'ל התגלגלה לסל וקבעה 80:81 לרמלה, יש אליפות.

מעבר לתגובות