כדורמים: הפועל זבולון זכתה בגביע המדינה

הצפונים גברו 8:12 על אס"א ת"א. בנשים: יקנעם זכתה עם 6:20 על עמק הירדן

תגיות: כדורמים

מערכת אתר ערוץ הספורט
(getty)
(getty)
שנה גודל פונט א א א א

בסיום ערב נהדר בבריכה הלאומית שבמכון וינגייט, נקבע כי הפועל יקנעם (נשים) והפועל פלרם זבולון (גברים) הן מחזיקות גביע המדינה לעונת 21/22 בכדורמים.

הפועל יקנעם – הפועל עמק הירדן 6:20
המשחק נפתח בשליטה של יקנעם שעלתה ראשונה על הלוח. עמק הירדן הצליחה להשוות ל- 1-1, אך בהמשך יקנעם ברחה בהובלת נופר הוכברג ובסיום הרבע הראשון 4-1. בפתיחת הרבע השני צימקה עמק הירדן את התוצאה משער של האניקה סלחטר ההולנדית, אך בצד השני יהב פרקש ונגה לוינשטיין הגדילו חזרה את היתרון לארבעה שערים. סלחטר השלימה שלושער אך עד סיום המחצית עלתה יקנעם ליתרון 10-3.   

הרבע השלישי היה במעמד צד אחד כאשר אלופת המדינה המשיכה להגדיל את היתרון שלה ובסיום הרבע 15-4. הרבע האחרון נפתח עם שערים של כרמל ארביב ונופר הוכברג. בהמשך, אביגיל פליקס, שונית סטרוגו ודר מנקרמן הגדילו את היתרון. עמק הירדן הצליחה לצמק עם השער האחרון במשחק ובסיום 20-6 ליקנעם שמניפה את גביע המדינה בפעם השלישית ברציפות והשביעית בהיסטוריה.

כבשו ליקנעם: דר מנקרמן 5, נופר הוכברג 4, כרמל ארביב 3, שונית סטרוגו 3, נגה לוינשטיין 2, נועה ססובר 1, יהב פרקש 1, אביגיל פליקס 1.
כבשו לעמק הירדן: האניקה סלחטר 5, מורן לינהאוט 1.

שחקנית יקנעם, דר מנקרמן, ה-MVP של משחק הגמר:
"אנחנו מתאמנות הרבה וחזק, מנסות להגיע כמה שיותר מוכנות לכל משחק ולהראות את היכולות שלנו יחד כקבוצה. ניצחון כזה נותן לנו מוטיבציה להמשך העונה". על כך שהייתה הכובשת המצטיינת בקבוצתה הוסיפה, "בפן האישי אני מנסה להגיע מוכנה מנטלית ופיזית לכל משחק. שיחקנו טוב כקבוצה ואני הצלחתי להבקיע".

אס"א ת"א – הפועל פלרם זבולון 12:8
זבולון פתחה את המשחק עם 1-0 מהיר של יובל קלרפלד. אס"א השוותה משער של איתי רוט, אך זבולון חזרה להוביל עם שני שערים של פיליפ צ'וריץ', מה שקבע את תוצאת הרבע הראשון, 3-1 לצפוניים. הרבע השני נפתח עם שני שערים של דז'אן אינדיץ' (נבחר ל-MVP של המשחק) שהעלו את זבולון ליתרון 5-1. עידו גולדשמידט, קפטן אס"א, צימק ל- 5-2. טמיר פריד הגדיל את היתרון עם הירידה למחצית, 6-2 לזבולון.

ברבע השלישי ברחה זבולון ליתרון 10-5, כאשר 50 שניות לסיום הרבע צימק עידו גולדשמידט את התוצאה עם שער נוסף. עם פתיחת הרבע האחרון יריב זוננשטרן צימק עבור אס"א ל- 10-7. יובל קרלפלד החזיר מיד בשער משלו ודקה לסיום אס"א צימקה בפנדל אך זה לא הספיק. פלרם זבולון מחזיקת הגביע, כאשר את אקורד הסיום קבע רוני גרוס עם 12-8.

כבשו לאס"א: עידו גולדשמידט 3, יריב זוננשטרן 2, אור שליין 1, נתאי כהן 1, איתי רוט 1
כבשו לזבולון: פיליפ צ'וריץ' 3, דז'אן אינדיץ' 3, יובל קלרפלד 3, טמיר פריד 2, רוני גרוס 1

מאמן פלרם זבולון, מושיקו הרשקוביץ סיכם: "ראשית תודה לאס"א על המשחק המותח. הובלנו רוב שלבי המשחק, הכנו את עצמינו למשחק בצורה מצוינת. אנחנו קבוצה טובה עם איכות. יש לנו בכל עמדה שחקנים טובים מאוד. שיחקנו היום כקבוצה ונהננו מהמשחק מאוד".

בתוך כך, היום הוכרזו תאריכי אליפות אירופה לנשים עד גיל 19 שתערך בישראל בקיץ. האליפות תתקיים בין התאריכים 3-9 ביולי בבריכה הלאומית שבמכון וינגייט.

יו"ר איגוד הכדורמים, רויטל גלוסקא: "שמחים מאוד שמדינת ישראל ו-LEN העניקו לנו את האפשרות לארח את אליפות אירופה U19 בזכות ההצלחה של אירוח אליפות העולם U20 בשנה שעברה. נעשה ונצליח".