עידן חדש: ענפים יתוקצבו על פי הישגים

המועצה הלאומית לספורט העבירה את מתווה התמיכה הכלכלית

תגיות: חילי טרופר

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

המועצה הלאומית לספורט, התכנסה היום (שני), לדיון מכריע בקריטריונים של חלוקת כספי התמיכה לספורט הישראלי והעבירה ברוב קולות גדול את הנוסח הסופי של מדיניות התקצוב החדשה ושל תכנית המתקנים.  על פי ההחלטה, תקצוב גופי הספורט ישתנה בהתאם להישגיות הספורטאים בכל ענף. כחלק ממדיניות השר ובשל הרצון להמשיך ולפתח את הספורט הישראלי יתווסף מאפיין של הישגיות לכל ענפי הספורט הישראלי - ככל שענף יספק הישגים גבוהים יותר, כך תקציבי התמיכה שיקבל מהמשרד יגדלו. לאורך כל הדרך, משרד התרבות והספורט פעל בשיתוף פעולה עם ראשי האיגודים והאגודות מהענפים השונים, במטרה להגיע להבנות לגבי ההערות והשינויים שהתקבלו.

המועצה הלאומית לספורט העבירה את עקרונות תכנית המתקנים הלאומית 2030, על סך כולל של כ-3 מיליארד שקלים (כ-256 מיליון שקלים לשנה ועוד 50 מלש"ח לחברה הערבית). במסגרת התכנית, יוקמו מתקני ספורט (אצטדיונים, אולמות, מתקנים ובריכות שחייה ועוד),  מהם ייהנו כלל הענפים הספורטיביים, תוך מתן דגש על החברה הערבית, בניית מתקנים בפריפריה ובמטרה לצמצם פערים מהחברה הכללית, הנגשת מתקני כושר ואולמות לטובת אנשים עם מוגבלויות, הכפלת מגרשי הכדורגל המוארים ועוד. 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, אמר על ההחלטה: ״אני מברך על העברת הרפורמה החדשה של משרד התרבות והספורט בתקצוב הספורט הישראלי.  הרפורמה החדשה שכוללת את תכנית המתקנים ואת מדיניות התקצוב החדשה, משקפת מהפכה שבתוכה חיזוק של נשים בספורט, קידום אנשים עם מוגבלות וחיזוק והגדלת הספורט בפריפריה. מדיניות התקצוב החדשה תשים דגש על מצוינות ועל עידוד הישגיות ואת תוצאותיה החיוביות תפגוש החברה הישראלית בשנים הבאות. אני שמח על כך שהמועצה הלאומית לספורט הביעה גם היא תמיכה בדרך ובתכנית שקידמנו במשרד התרבות והספורט. אני מבקש להודות לחברים על היותם שותפים ברצון ובשאיפה להצלחת והעצמת הספורט הישראלי. מדובר בבשורה אדירה לכלל הספורט הישראלי."


מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, הוסיף : "זוהי בשורה גדולה לספורט הישראלי. אני רוצה להודות לחברי המועצה הלאומית לספורט ולאריק פינטו יושב הראש, שאישרו ברוב קולות את הרפורמה החדשה בספורט הישראלי מתוקף מדיניות השר חילי טרופר. אופן חלוקת כספי התמיכה, תקדם את השגיות ומצוינות ותצעיד את הספורט בישראלי קדימה. משרד התרבות והספורט, מנהל הספורט וכל השותפים, מכוונים ביחד להצלחת הספורט הישראלי ולקידום ערכים של שוויון, מקצועיות ומקצוענות".