אימונים ומשחקים נעצרו: הספורט בצל המטח

צפו בשחקנים בליגה הלאומית בכדורסל משתטחים על הארץ. גמר גביע המדינה עשוי להידחות במספר שבועות. וגם: ההשלכות על משחקי חצי גמר הגביע בכדורגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

(צילום תמונה ראשית: הראל שוורצברג)
(צילום ווידאו: ניב זהבי)

מדינת ישראל חווה לילה קשה ביותר, עם המטח של הרקטות והטילים מכיוון רצועת עזה ליישובי וערי ישראל. גם על הספורט הישראלי הדבר הזה השפיע בכל כך הרבה בחינות, כשמשחקים רבים וכן אימונים שנערכו בזמן האזעקות נאלצו להיפסק על מנת לשמור על הבטיחות של כלל השחקנים ואנשי הצוות.

בליגה הלאומית בכדורסל לדוגמא תוכננו להיערך שבעה משחקים במסגרת רבע גמר הפלייאוף העליון וכן הפלייאוף התחתון. שני משחקים ברבע הגמר הסתיימו כסדרם, בעוד שניים אחרים שהיו אמורים להתקיים באשדוד ובאשקלון לא נפתחו בכלל. בפלייאוף התחתון משחק בין רעננה לקריית מוצקין נעצר באמצע, והשחקנים צולמו משתטחים על הפרקט.

כמו כן, כידוע, היום היה אמור להיות משוחק חצי גמר הגביע בכדורגל בין הפועל תל אביב ובית"ר ת"א/בת ים. המשחק נדחה למחר, אך ייתכן שהוא יידחה פעם נוספת לאור ההסלמה. גם חצי הגמר השני בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, שהועתק מאצטדיון בלומפילד לסמי עופר, נמצא בסכנה.

בנוסף, ביום חמישי תוכנן להתקיים משחק גמר גביע המדינה בכדורסל בהיכל הטוטו בחולון בין מכבי ראשל"צ למכבי תל אביב. הכתומים ערכו אימון היום והוא נעצר באמצע בזמן האזעקות, השחקנים והצוות המקצועי ירדו למרחב המוגן. בשעה זו עדיין אין הודעה רשמית על שינוי בנוגע למשחק הזה, אך מסתמן כי הוא יידחה בכמה שבועות או עד שתושג רגיעה.

צפו בעצירת המשחק בין רעננה לקריית מוצקין (צילום: איגוד הכדורסל) >>>

אוהדים במשחק כדורסל ברעננה (צילום: הראל שוורצברג)
אוהדים במשחק כדורסל ברעננה (צילום: הראל שוורצברג)
כמו כן, משחק הפתיחה בגמר הפלייאוף בליגת הנשים בכדוריד בין מכבי ראשל"צ להפועל ראשל"צ הופסק הערב באמצע. השחקניות והצוותים של הקבוצות הוכנסו למרחבים מוגנים ב"בית מכבי" בראשל"צ. המשחק נערך ללא קהל, ובאישור גורמי פיקוד העורף - שהורו על הפסקתו.
שחקניות הכדוריד במחרב המוגן (הדר ואן קולא איגוד הכדוריד)
שחקניות הכדוריד במחרב המוגן (הדר ואן קולא איגוד הכדוריד)
בהוד השרון נערך אימון של קבוצת הנוער בכדורגל, והוא נעצר באמצע בזמן האזעקות כשהשחקנים שכבו על הדשא וראו את היירוטים. צפו בווידאו (קרדיט צילום: פלג בראון) >>>
מעבר לתגובות