"טוקלומטי": הסערה ששינתה חיי משפחה

בלם עבר, סקופ מסעיר וילד באמצע. מאחורי הקלעים של הסרט

תגיות: טוקלומטי

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הסרט התיעודי "טוקלומטי" נולד וגדל בערוץ הספורט. איריס ג'ורנו ובנה עידן הגיעו ל"מגרש פתוח" כדי לסגור מעגל עם משה פרימו, שחשף בסקופ מטלטל בתכנית "הטריבונה" שטוני טוקלומטי אינו בן 19 כפי שטען כשחתם אלא בן 31.

  • הקרנת הבכורה של הסרט -  שבת ב-19:00 ב-SPORT5

אחרי החשיפה, טוני סולק מהארץ ולא יכול היה להיכנס חזרה לישראל. בנוסף לכך, כשהבלם היה על המטוס בדרך חזרה לאפריקה איריס גילתה שהיא בהריון עם בנם המשותף. עידן נולד, אך מעולם לא זכה להכיר את אביו. לקראת בר המצווה איריס ועידן עשו שוב את הדרך מנתניה להרצליה והפעם ביקשו שנעזור להם להביא את טוני לראשונה אחרי הפרשה לבר המצווה. עידן הצליח לחבר רבים לסיפור ולהניע את המעקב הקולנועי אחרי המשפחה המיוחדת הזו. כך נולד הסרט, אך לא נגמרו הבעיות.

מהר מאוד התברר כי הבאתו של טוני לארץ כרוכה בתשלום ערבות עצום (30,000 ש"ח) עבור משפחה חד הורית, שיועבר להפקדה במשרד הפנים והמשפחה חשבה כיצד לגייס את הכסף.

במקביל, התברר שעידן הוא כוכב כדורגל אמיתי כאשר הוא קיבל זימון למחנה אימונים של נבחרת ישראל בהדרכת מאמנים מהבונדסליגה. אלישע לוי, אז המאמן הלאומי, הגיע במיוחד כדי לחזות במטאור מנתניה, שאף זכה בסיום הטורניר בתואר הכדורגלן המצטיין של המחנה.

רק בבר מצווה הכיר את אביו
רק בבר מצווה הכיר את אביו

במקביל לניסיון לגייס את הכסף, איריס הייתה צריכה להחליט כיצד לקבל את אהובה לשעבר (למרות ששמרו על קשר טלפוני רציף) שלא ראתה 13 שנים. גם אם טוני יוכל להגיע, זה יהיה ביקור קצוב של שלושה חודשים לאחריו הוא יצטרך לצאת ואם לא יעשה כן, כל הערבות שהיא תפקיד עבורו במשרד הפנים,  תילקח ממנה. בכדי שטוני יישאר ויהיה אבא לעידן איריס תצטרך להינשא לו ורק כך הוא יוכל לקבל מעמד. לצידם של איריס ועידן עומדים בכל הזמן הזה שניים. האח מוטי, שמשמש גם כסוכן של עידן ולמעשה גידל אותו כאבא, ואימה ג'רמן שעוזרת בגידול הילדים בשל המעמסה הכספית על המשפחה שנאבקת על קיומה.

השאלה כיצד יקבלו השניים את טוני לתוך המשפחה, והאם הם לא ירגישו כי מקומם בדינמיקה המשפחתית נתפס על ידי האב החדש, נשארה פתוחה, כמו גם שאלות רבות נוספות. הסרט "טוקלומטי", שזכה בשבחים רבים בפסטיבל הסרטים בירושלים בו הוקרן לראשונה, הוא לא רק סרט על כדורגל. הוא סרט על משפחה מיוחדת וחזקה במיוחד, על תחושות של זרים וזרות בקבוצה ובמדינה וגם על אהבה. אהבה למשחק שגולשת אל מחוץ למגרש, חוצה יבשות, מורידה דמעות ויוצרת קונפליקטים בהם אין פתרון אחד נכון. "טוקלומטי" הוא גם סרט על נער יפהפה ומוכשר אחד שנשאר תמים וזוהר וחיובי גם שהכל מוטל בספק.

*אם הסיפור עשה לכם חשק אתם יותר ממוזמנים להגיש לנו הצעה לדוקו ספורטיבי משלכם. כל הפרטים כאן, או באתר קרן מקור.
*במאים: גד אייזן ודוד אופק, מפיק: מנור בירמן, צילום: דרור לבנדיגר וגד אייזן. עריכה: אורן חורש.

הקרנת בכורה בשבת ב-19:00 ב-5SPORT
הקרנת בכורה בשבת ב-19:00 ב-5SPORT
הוסף תגובה