מדליה 6 לישראל: אביתר פפרני זכה בארד

לוחם הג'יוג'יטסו ניצח בבית הניחומים. נשיא התאחדות אילת: "גאווה גדולה לכולנו"

תגיות: משחקי העולם

עינת הירש
עינת הירש
גאווה ישראלית
גאווה ישראלית
שנה גודל פונט א א א א

הישראלים ממשיכים לספק מדליות במשחקי העולם. אביתר פפרני זכה הערב (שישי) בארד בג'יוג'יטסו, לאחר שניצח 1:3 את המתחרה מאיחוד האמירויות טליב אלקירבי. בכך, המשלחת הכחולה לבנה רשמה מדליה שישית והיד עוד נטויה.

פפרני, סגן אלוף העולם ב-2015 ומדליסט הארד ב-2016, הפסיד הבוקר בקרב הראשון לאליקרבי, אבל המשיך בבית הניחומים. יש לציין כי במשחקי העולם ניתנת רק מדליית ארד אחת בניגוד לשתי המדליות שניתנות באולימפיאדה.

נשיא התאחדות אילת אריק קפלן החמיא ללוחם בן ה-23: "ניצחון מדהים של אביתר, שהצליח להתעלות על ההפסד בבוקר והמשיך להילחם בנחישות עד למדליה. זו גאווה גדולה לכולנו והוכחה של יכולותיו כספורטאי. אני מברך אותו ואת מאמנו עידו פריינטה על ההישג הנפלא".

דודי בן זקן שהתחרה בג'יוג'יטסו בקטגורית משקל של 85 ק"ג (על אף שבדרך כלל מתחרה במשקל 77 ק"ג), הפסיד בקרב הראשון לאלוף העולם ממקסיקו היהודי דן מלווין שון ווינברג. לאחר מכן הוא התחרה בבית הניחומים מול השווייצרי דניאל דה מדאלנה, אולם גם מולו הפסיד לאחר קרב קשה וסיים את דרכו בתחרות.

אלופת העולם באגרוף תאילנדי, נילי בלאק, הביסה בקרב הראשון שלה במסגרת מוקדמות משחקי העולם בפולין את הפולניה מרתה גוסטצ'ב. בלאק שמתאמנת אצל בני קוגן ומתחרה בקטגורית משקל של 60 ק"ג ניצחה בנוק אאוט תוך 1:30 ותתחרה מחר בחצי הגמר. המשפט הראשון של בלאק הדתיה לאחר הקרב: "איזה כיף לקבל ככה את השבת".