רגב: "נתגמל את הספורטאים הלא אולימפיים"

שרת הספורט אירחה את המשלחת הישראלית ל"משחקי העולם", והחמיאה להתאחדות אילת

מערכת אתר ערוץ הספורט
המשלחת הישראלית ל"משחקי העולם" (צילום: סיון כץ)
המשלחת הישראלית ל"משחקי העולם" (צילום: סיון כץ)
שנה גודל פונט א א א א

שרת התרבות והספורט מירי רגב ערכה אמש (חמישי) קבלת פנים לחברי המשלחת הישראלית ל"משחקי העולם" שיפתחו ב-20 ביולי בוורצלב בפולין. "משחקי העולם" של הענפים התחרותיים הלא אולימפיים מקבילים בעצם לאולימפיאדה, מתקיימים מדי 4 שנים ומהווים בעצם את אירוע הספורט המרכזי של ענפים אלה בעולם. מדובר בעשרות ענפים דוגמת סקי מים, צניחה חופשית, קריקט, סקווש, פוטבול, אגרוף תאילנדי, לקרוס, ג'יוג'יטסו, קיקבוקס, משיכת חבל, סופטבול, ספורט הריקוד ועוד רבים.

ישראל תתחרה במשחקי העולם בענפים הללו : סקי מים (וויקבורד), ג'יוג'יטסו, ספורט הריקוד, אגרוף תאילנדי, קיקבוקס, אקרובטיקה והתעמלות אומנותית (בקטגוריות שאינן נכללות במשחקי העולם), וכאמור שרת התרבות והספורט נפגשה היום עם הספורטאים והמאמנים שייקחו חלק במשלחת ואף זכתה לקבל חולצה רשמית של המשחקים עם שמה והספרה 1 על גבה.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "התאחדות אילת היא שוות ערך לוועד האולימפי, ואנו חייבים לטפח גם את הענפים הלא אולימפיים. אנו ניתן מעמד שווה למצטיינים בענפים הלא אולימפיים ובונים לכל מי שיחזור עם מדליות, בדיוק כמו הספורטאים האולימפיים. אורך חייו המקצועיים של ספורטאי הוא קצר ואני יודעת כמה אתם עומלים קשה להגיע למעמד הזה ולמשחקי העולם. אתם עושים עבודה מדהימה בשקט, אתם חוד החנית בזכות ההישגים שלכם".
 
ספורטאי הג'יוג'יטסו רון כהן שבירך בשם הספורטאים אמר: "לאחר 4 שנים של השקעה אין סופית בתחרויות ואימונים אנו נעשה את המיטב כדי לתת את ההופעה הטובה ביותר. מודה להתאחדות אילת שעומדת מאחורינו ומסייעת, ולשרת התרבות והספורט ומקווה שנשוב עם מדליות."

הספורטאים הישראליים למשחקי העולם: גיא פירר בוויקבורד; איתי גרשון בקיקבוקס; רון כהן, אביתר פפרני ודודי בן זקן בג'יוג'יטסו; נטלי דריקר, פרנצסקו פאריס, ג'ניה ליבמן וג'ניה סובורוב בספורט הריקוד (ריקודים סלוניים); איתי גאיר ונילי בלאק באגרוף תאילנדי; אייל פלגי, טימור ברג, ינאי כלפה, דניאל אורלביץ, לידר דנה ואפי סואץ באקרובטיקה; לינוי אשרם בהתעמלות אמנותית.    

"מעמד שווה למצטיינים בענפים לא אולימפיים". רגב (צילום: סיון כץ)
"מעמד שווה למצטיינים בענפים לא אולימפיים". רגב (צילום: סיון כץ)