התקווה לריו: מדליות זהב וכסף לנבחרת באל' אירופה

הישג היסטורי לישראל, שזכתה בפעם הראשונה בזהב בגמר האלות והחישוקים. נבחרת ההתעמלות השיגה ציון של 18.316 נקודות. לפני כן, הבנות זכו במדליית כסף בתרגיל הסרט

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אליפות ישראל בהתעמלות אמנותית ננעלה היום (ראשון) עם הגמרים בתרגילים הבודדים בתחרות הקבוצתית. ישראל רשמה הישג נהדר של הנבחרת הישראלית: מדליית זהב היסטורית בגמר האלות והחישוקים ומדליה נוספת - כסף - בגמר הסרטים. 

לתרגיל החישוקים והאלות הנבחרת בכחול-לבן עלתה ראשונה והקפיצה את האולם עם צלילי השיר "היא רק רוצה לרקוד". הבנות הישראליות סיפקו תרגיל נהדר וללא טעויות, מה שהעניק להן את הציון 18.316 נקודות ואת מדליית הזהב ההיסטורית. ספרד סיימה שנייה עם 18.233 נקודות ובולגריה עם 18.183 נקודות. 

לפני כן, בגמר הסרטים, הנבחרת בכחול לבן עלתה שישית למשטח וביצעה תרגיל מצוין ללא טעויות, כשהקהל באולם הריע לכל אורך התרגיל. הנבחרת קיבלה את הציון 18.400 נקודות,  מה שהציב אותה אחרי שש נבחרות במקום הראשון. אלא שהמקום הזה היה שייך לנבחרת בדיוק לכמה דקות, כי מיד לאחר מכן עלתה למשטח בלארוס, שביצעה תרגיל נהדר עליו קיבלה את הציון 18.516, שהוריד את הנבחרת הישראלית למקום השני. את המקום השלישי תפסה איטליה עם 18.133 נקודות.

הנבחרת עם המדליות
הנבחרת עם המדליות

סנסציה גדולה נרשמה כשרוסיה, שהיא הטובה בעולם אלופת אירופה ואלופת העולם, לא נכנסה לפודיום לאחר שבתרגיל שלה הייתה נפילה של מכשיר. הרוסיות בסופו של דבר קיבלו ציון של 17.933, מאוד לא אופייני להן. כנראה זה לא היה היום של הנבחרת הרוסית, כי לאחר מכן, בתרגיל החישוקים, היא ביצעה את התרגיל בצורה לא חלקה עם שלוש נפילות של מכשיר ובעקבות כך קיבלו ציון נמוך ביותר של 15.991 נקודות.

הנבחרת הקבוצתית כוללת את אלונה קושבצקי, יובל פילו, אידה מיירין, קרינה ליחבר וקטרינה לבינה, כשההמאמנות הן אירה ויגדורצ'יק, אלה סמופלוב ורעיה אירגו והכוראוגרפית איילת זוסמן.

צפו בתרגיל שהביא לזכייה בכסף >

אירגו: "מדליה בריו זה ריאלי", ויגדורצ'יק: "הציפיות לא ישפיעו עלינו"
"אין מילים, אני מתרגשת מהמעמד", סיכמה ויגדורצ'יק, "אין יותר קדוש מההמנון הזה בארץ, זה טוב מאוד למדינה. נעשה את המקסימום באולימפיאדה ונתפלל, הציפיות לא ישפיעו עלינו. זאת הגשמת חלום ילדות בשבילי, זה היה נורא חשוב לארח ולעשות את זה פה בארץ. עכשיו כל אירופה מכירה אותנו. מגיע לנו". אירגו הוסיפה בקצרה: "עכשיו אפשר להגיד שמדליה בריו זה ריאלי. זה אפשרי".

קושבצקי לא הסתירה את ההתרגשות: "אנחנו גאות, נהנות להופיע פה, זה היה מדהים וכיף. ההרגשה אדירה, אנחנו עדיין לא מעכלות, אבל עשינו את זה. לא חשבנו על הישג כזה לפני האליפות ואנחנו לא חושבות על המדליה בריו כרגע". סמופלוב הוסיפה: "מאושרות. מה אפשר להגיד יותר? אנחנו אלופות אירופה ועוד לא מבינות, אבל זה מגיע לנו. הלוואי שיהיה ככה גם בריו". יו"ר איגוד ההתעמלות, אופיר פינס, בירך: "הן מדהימות. המציאות עולה על כל חלום. עשינו היסטוריה גם באירוח וגם במדליית הזהב".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, בירכה על ההישג: "אני מצדיעה לבנות המוכשרות של נבחרת ישראל שעשו היום היסטוריה. הן מביאות כבוד לכל הישראלים וממלאות את ליבנו תקווה לקראת ריו. הישג זה הוא המשך ישיר להצלחה של הנבחרת הלאומית שזכתה פעם שנייה ברציפות במדליות באליפות אירופה".

מעבר לתגובות