הניצחון הכי גדול: קארצב גבר על ג'וקוביץ'

צפו: הרוסי, שגדל בישראל, עלה לגמר. נדאל העפיל לגמר בברצלונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הפספוס של הטניס הישראלי מכה שנית. אסלן קארצב, הטניסאי הרוסי שגדל בישראל, רשם הערב (שבת) את ניצחונו הגדול ביותר בקריירה, כאשר גבר על לא מאחר מאשר נובאק ג'וקוביץ', המדורג ראשון בעולם, בחצי גמר טורניר בלגרד.

קארצב בן ה-27 פרץ לתודעה העולמית באליפות אוסטרליה האחרונה, אז הגיע "משום מקום" עד לחצי הגמר - ונעצר על ידי ג'וקוביץ'. כעת הוא פגש פעם נוספת ב"נולה" - ועוד במגרש הביתי של האחרון - ויצא עם הישג כביר מבחינתו. הוא עשה זאת עם 5:7, 6:4, 4:6 בתום 3:27 שעות של טניס, ותוך שהוא מציל לא פחות מ-10 אפשרויות שבירה במערכה השלישית והמכרעת.

רפאל נדאל רוצה להחזיק בפעם ה-12 בגביע של טורניר ברצלונה, והוא לא מתכוון לתת לאף אחד לעמוד בדרכו. לאחר שגבר אמש (שישי) בקלות רבה על קמרון נורי הבריטי, הספרדי ניצח היום על בן ארצו, פאבלו קרניו בוסטה. בחצי הגמר השני, סטפאנוס ציציפאס השלים גם הוא את העבודה, לאחר ניצחון משכנע על יאניק סינר, ויפגוש את השור ממאיורקה במשחק הגמר, שייערך מחר.

נדאל לא התקשה נגד קרניו בוסטה, המדורג 13 בעולם, ודאג לגמור את הסיפור לאחר פחות מ-90 דקות. המדורג 3 בעולם דהר כל הדרך לעבר ניצחון חלק - 3:6, 2:6. כזכור, בשבוע שעבר נדאל הודח במפתיע מטורניר מונטה קרלו כבר בשלב ברבע הגמר.

בגמר ברצלונה הוא ייאלץ להתמודד מול מי שזכה בסופו של דבר בטורניר מונטה קרלו רק לפני 6 ימים, סטפאנוס ציציפאס. היווני המדורג 5 בעולם הסתדר בקלות נגד יאניק סינר, ולא נתקל בבעיות מיוחדות ב-3:6, 3:6, על היריב האיטלקי בן ה-19.

מעבר לתגובות