עבודה מועדפת: ג'וקוביץ' זכה באליפות אוסטרליה

נובאק ג'וקוביץ' הוכיח שוב שהוא המלך הבלתי מעורער של המשטח הקשה במלבורן. עם 5:7, 2:6, 2:6 על דניל מדבדב, נולה זכה באליפות אוסטרליה בפעם התשיעית בקריירה וגם התקרב לפדרר ונדאל מרחק שני תארי גראנד סלאם עם ה-18 שלו. ישתווה להם עוד השנה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לרפאל נדאל יש את החימר בפאריס, לרוג'ר פדרר את הדשא של ווימבלדון ונובאק ג'וקוביץ'? הוא בעיקר מתעסק בלנצח על המשטח הקשה במלבורן. הכוכב הסרבי זכה היום (ראשון) באליפות אוסטרליה הפתוחה בפעם התשיעית בקריירה והשלישית ברציפות עם 5:7, 2:6, 2:6 על דניל מדבדב בגמר, והראה שזה פשוט המגרש הביתי שלו.

נולה העפיל לגמר התשיעי שלו במלבורן כאשר בכל השמונה הקודמים הוא ניצח וגם הפעם הוא ממש לא התכוון להכתים את הרזומה המרשים שלו. תחילת ההתמודדות עוד נראתה צמודה כאשר מדבדב הנחוש חזר מפיגור שבירה, אבל ג'וקוביץ' פתח מבערים מהר מאוד כדי להביס את היריב הרוסי ולהבטיח תואר נוסף.

פדרר נעדר מהאליפות בשל פציעה, נדאל, שסובל מכאבים בגב, הודח כבר ברבע הגמר וגם ג'וקוביץ' לא היה כשיר במאת האחוזים וסבל מפציעה בשריר בסיבוב השלישי. נולה בהחלט לא ליקק דבש בדרך לגמר הזה, נכנע בכמה מערכות מול מספר יריבים, אבל למאני טיים הוא הגיע מפוקס כדי לסמן עוד וי בקריירה המרשימה שלו.

וחייבים להגיד גם מילה טובה למדבדב. הרוסי, שטרם זכה בגראנד סלאם בארבע השנים בהן הוא נמצא בסבב, הסתכל לג'וקוביץ' בלבן של העיניים, הצליח לספק מספר רגעים מרשימים ואפילו שבר פעמיים את המדורג ראשון בעולם, אבל בניגוד לגמר ארצות הברית הפתוחה ב-2019 (אז נתן פייט לרפאל נדאל) לא הצליח לנצח במערכה בגמר. עם זאת, סביר להניח שבעתיד נטול פדרר-נדאל-ג'וקוביץ' הרוסי יהיה פייבוריט בלא מעט תחרויות.

כמובן שלא שכחנו שהתואר התשיעי של ג'וקוביץ' באליפות אוסטרליה הוא גם תואר המייג'ור ה-18 בקריירה שלו וכעת הוא רחוק שניים בלבד מפדרר ונדאל שחולקים את המקום הראשון. עם היכולת שהוא מציג בתוספת הכשירות המוטלת בספק של השור ממאיורקה והפנומן השווייצרי, אל תתפלאו אם הוא יצטרף אליהם כבר השנה.

המלך הבלתי מעורער של מלבורן (GETTY)
המלך הבלתי מעורער של מלבורן (GETTY)
מהלך המשחק
מערכה 1

נולה פתח בטירוף, השיג 15:40 במשחקון הראשון שלו, שבר כבר בהזדמנות הראשונה שעמדה בפניו ועלה ל-0:3 קליל עם משחקון חלק, אבל מדבדב לא התכוון לשמש תפאורה. הרוסי הצליח לשבור כדי לצמק ל-3:2 (כולל התעלות מרשימה בראלי האחרון של המשחקון) והשווה עם ניצחון 0:40 במשחקון הבא. שני היריבים שמרו על ההגשות שלהם עד שנולה שבר כדי למנוע שובר שוויון ולהשיג ניצחון 5:7 במערכה הראשונה.

מערכה 2
מדבדב דאג להראות שהוא בעניינים והשיג שבירה כבר במשחקון הראשון, אבל נולה הגיב מהר ושבר מיד. במשחקון הרביעי הוא עשה זאת שוב כדי לעלות ל-1:3 ושמר על ההגשה שלו כדי לנצח בארבעה משחקונים רצופים. הרוסי ענה עם ניצחון חלק במשחקון הבא, אבל הסרבי שבר בפעם השלישית כדי להשיג 2:6 במערכה השנייה.

מערכה 3
זה היה נראה שהמערכה הזו תיפתח כמו השנייה, אבל ג'וקוביץ' הציל הפעם שתי נקודות שבירה כדי לעלות ל-0:1 ושבר כבר בהזדמנות הראשונה כדי לבסס אפילו יותר את השליטה שלו בגמר הזה. מדבדב זכה לרגע הערכה משלו עם ניצחון מרשים בראלי שתיזז את נולה בדרך להשגת הנקודה הראשונה שלו במערכה (3:1), מה שלא עצר את הדהרה של ג'וקוביץ'. 2:6 במערכה השלישית סידר לג'וקוביץ' את הזכיה באליפות אוסטרליה!

מדבדב ניסה להפריע (GETTY)
מדבדב ניסה להפריע (GETTY)
אבל ג'וקוביץ' לא נבהל (GETTY)
אבל ג'וקוביץ' לא נבהל (GETTY)
9 מ-9 בגמרים באוסטרליה (GETTY)
9 מ-9 בגמרים באוסטרליה (GETTY)
נדאל ופדרר - נולה בדרך אליכם (GETTY)
נדאל ופדרר - נולה בדרך אליכם (GETTY)
מעבר לתגובות