23:00: נדאל יחפש גראנד סלאם 19 בקריירה

יתקרב לפדרר? השור יפגוש את מדבדב בגמר אליפות ארה"ב

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שני תארי גראנד סלאם חסרים לרפאל נדאל כדי להשתוות לנמסיס רוג'ר פדרר ובראשון בערב תהיה לו הזדמנות פז להוריד את הפער לאחד בלבד. השור ממאיורקה יפגוש הערב (ראשון) את דניל מדבדב בגמר אליפות ארצות הברית הפתוחה במטרה להעלות את מאזנו ל-19 מייג'ורים ולכתוב פרק נוסף בספרי ההיסטוריה של הטניס העולמי.

גם כשהוא בגיל 33 ולא הגיע לאליפות ארה"ב בשיא הכושר, נדאל הראה ממה הוא עשוי וסיפק טורניר מדהים מבחינתו. השור ממאיורקה שמט מערכה אחת בלבד לאורך הדרך בניו יורק (ברבע הגמר מול מארין צ'יליץ') ונהנה גם על הדרך מנפילת יריביו פדרר ונובאק ג'וקוביץ', שהפכו את המסע שלו לפשוט יותר.

נדאל זוכר טוב מאוד את ההתמודדות האחרונה מול מדבדב, לפני פחות מחודש בגמר מונטריאול, שהיה גם הראשון בין השניים. המדורג שני בעולם רמס אז את הרוסי הצעיר בדרך לתואר בקנדה וינסה לשחזר את התוצאה ולהשיג את המייג'ור האחרון ל-2019.

"אני אומר את זה בכל יום, אבל אין לי בעיה להגיד זאת שוב: אני מרגיש פה בנוח, אוהב את האווירה והקהל, יש לי הרבה אנרגיה כשאני משחק בארתור אש", סיפר נדאל לקראת הגמר. ואכן, בשלוש השנים האחרונות הספרדי הגיע לפחות לחצי הגמר בניו יורק כולל הזכיה ב-2017.

מדבדב ממש לא מתכוון להיות ניצב בהצגה של נדאל. הרוסי חווה את התקופה הטובה ביותר שלו בקריירה, ניצח השנה פעמיים את ג'וקוביץ' ועבר גם את סטאן ואוורינקה וגריגור דימיטרוב כדי להגיע למפגש מול השור. עד לטורניר הזה, המדורג חמישי בעולם אפילו לא עבר את שמינית הגמר בגראנד סלאם וכעת ינסה להביא קבלות לטייטל הכוכב הגדול הבא של הטניס.

מעבר לתגובות