פדרר יפגוש את נדאל בחצי גמר אינדיאן וולס

צפו: הפנומן השיג 4:6, 4:6 קליל. תים יפגוש את ראוניץ'

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחד הטורנירים היוקרתיים של פתיחת השנה בטניס העולמי, האינדיאן וולס, מתקרב לשלבי הסיום וחצי הגמר יבטיח התמודדות מסקרנת במיוחד בין רוג'ר פדרר לרפאל נדאל, שייפגשו בפעם ה-39. השווייצרי עשה את המוטל עליו והשיג 4:6, 4:6 קליל על המדורג 67 בעולם הוברט הורקץ, בעוד השור ממאיורקה הזיע מול קארן חצ'אנוב, וניצח בשני שוברי שוויון.

פדרר, שזכה בתחילת החודש בתואר ה-100 שלו בקריירה, נראה בדרך הבטוחה ל-101. הפנומן השיג ניצחון חלק נוסף ולא שמט מערכב מאז הניצחון על פרננדו ורדאסקו בדובאי, למרות שלא הרשים במיוחד והנחית ארבעה אייסים לעומת שישה של יריבו ובנוסף סבל משלוש טעויות כפולות. המדורג רביעי בעולם נאלץ להציל בדרך לניצחון רק שתי נקודות שבירה וסגר עניין בתוך שעה ו-15 דקות.

בדומה לפדרר, גם נדאל יגיע לחצי הגמר ללא ששמט אף מערכה בטורניר, אבל הפעם הוא היה מאוד קרוב לעשות זאת. חצ'אנוב נתן למדורג שני בעולם פייט שקול, הנחית לא פחות מ-17 אייסים לעומת אחד בלבד שספג וגרר אותו לשני שוברי שוויון, אבל בסופו של דבר זה לא הספיק לו על מנת להפתיע אותו. הרוסי הפסיד בכל ששת המפגשים שלו מול נדאל וניצח במערכה אחת בלבד, באליפות ארצות הברית הפתוחה באוגוסט האחרון.

שעתיים ו-18 דקות לקחו לנדאל על מנת להבטיח את המקום שלו בחצי גמר אינדיאן וולס. כבר במשחקון הראשון השור ממאיורקה נשבר, אבל ענה באחת משלו בשישי וגרר את המערכה לשובר שוויון בו השיג 2:7. במערכה השנייה, הוא הצליח להשיג שבירה ולעלות ל-2:3, אך חצ'אנוב ענה מיד בשבירה משלו, המערכה עברה לשובר שוויון נוסף וגם בה המדורג שני בעולם ניצח 2:7.

עוד לפני זה, נערכו שני רבעי הגמר הראשונים בגברים, כאשר אחד מהם כלל לא נפתח לאחר שגאל מונפיס פרש בשל פציעה. דומיניק תים נהנה מכך והעפיל לחצי, בעוד ברבע הגמר השני גבר מילוש ראוניץ' 0:2 (3:6, 4:6) על מיומיר קצ'מנוביץ' (130 בעולם).

הקנדי (14 בעולם) הצליח לרשום 13 אייסים, כאשר שבירה אחת בלבד בכל סט עזרו לו להשיג את הניצחון, והוא יפגוש את ת'ים (8 בעולם) לקרב קשוח ביותר. הלילה יתקיימו שני רבעי הגמר הנוספים, בהם יקחו חלק רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, שעשויים להיפגש לאחר מכן בחצי הגמר. השווייצרי (4 בעולם) יתמודד מול הוברט הורקאש הפולני (67 בעולם), זה שהדיח את קיי נישיקורי ודניס שפובלוב. הספרדי (2 בעולם) יפגוש לקרב מסקרן את קארן חצ'אנוב (13 בעולם).

בנשים ההפתעות ממשיכות לצוץ. אחרי שנעמי אוסקה, סימונה האלפ וגברינייה מוגורוסה הודחו בשמינית הגמר על ידי מדורגות נחותות מהן, הפעם בלינדה בנצ'יץ' (23 בעולם) שהדיחה את היפנית הבכירה, ניצחה גם את קרולינה פלישקובה (5 בעולם). זה לא היה קל, שכן אחרי ששברה פעמיים בדרך ל-3:6 במערכה הראשונה, השווייצרית נשברה פעמיים בעצמה ואיבדה את השנייה, 6:4. אולם, 3:6 בשלישית סגרה עניין.

ברבע הגמר האחרון שנערך לאחר מכן גברה אנג'ליק קרבר (8 בעולם) על ונוס וויליאמס (36 בעולם) בתוצאה 0:2 אחרי מותחן שנמשך 1:38 שעות. שתי המתחרות נשברו פעמיים במערכה הראשונה, שנגררה לשובר שוויון. הגרמנייה ניצחה 6:7, ולאחר מכן 3:6 בעזרת שבירה אחת בלבד שקבעה העפלה לחצי.

מעבר לתגובות