מארי פרץ בבכי: כנראה אפרוש אחרי אוסטרליה

צפו בטניסאי הבריטי המעוטר נשבר: סובל מכאבים חזקים בירך

תגיות: אנדי מארי

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחת מקריירות הטניס המפוארות בסבב תגיע השנה לסיומה. אנדי מארי הודיע במסיבת עיתונאים מרגשת כי הוא יתלה את המחבט, בין אם זה יהיה אחרי אליפות אוסטרליה או, בתקווה, אחרי ווימבלדון. מי שנחשב לטניסאי הבריטי הגדול בכל הזמנים יחד עם פרד פרי, לא הצליח להתגבר על פציעה בירך שמאלצת אותו לעזוב את המשחק בגיל 31.

מארי הנרגש היה צריך הפסקה במהלך ההודעה על הפרישה. "הירך לא במצב טוב", אמר כשהתיישב על הכסא במסיבת העיתונאים, אבל אז פרץ בבכי, התנצל בפני העיתונאים שחיכו כמה דקות על מנת שהוא יירגע כדי להמשיך את דבריו. "אני לא מרגיש טוב", אמר לאחר מכן, "אני נאבק עם הפציעה הרבה זמן. ב-20 החודשים האחרונים אני סובל מכאבים חזקים. ניסיתי כל מה שהייתי יכול כדי שהירך תרגיש טוב וזה לא עזר".

מארי סימן דד-ליין לסוף הקריירה: "קשה לי להתמודד עם הכאב. אני לא רוצה להמשיך לשחק בצורה הזו. הייתי רוצה שווימבלדון יהיה הטורניר האחרון שלי, אבל אני לא בטוח שאוכל לעשות את זה. אני לא בטוח שאוכל לשחק עם כאבים עוד ארבעה או חמישה חודשים. אני יכול לשחק, עם הגבלות. אבל עם ההגבלות והכאבים לא אוכל ליהנות מהתחרות או האימונים".

מארי, מספר 1 בעולם לשעבר, זכה פעמיים בווימבלדון (2013 ו-2016) ופעם אחת באליפות ארה"ב הפתוחה (2012). הוא הפך לבריטי הראשון שזוכה בגראנד סלאם הביתי מאז פרד פרי מאז 1936. מארי גם הגיע חמש פעמים לגמר באליפות אוסטרליה ופעם אחת למשחק על התואר באליפות צרפת והצליח לבלוט בעידן בו רוג'ר פדרר, רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' שולטים ביד רמה בעולם הטניס. בסך הכל הוא מחזיק ב-45 תארים בסבב ה-ATP.

לא יכול להמשיך. מארי (Photo by Scott Barbour/Getty Images)
לא יכול להמשיך. מארי (Photo by Scott Barbour/Getty Images)
מעבר לתגובות