אוסטרליה: פדרר עשוי לפגוש את נדאל בחצי

השוויצרי יפתח מול איסטומין, ג'וקוביץ' מול צונגה בסיבוב השני? מארי, שהובס ע"י נולה במשחק הכנה ופרש, נגד באוטיסטה-אגוט בסיבוב הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

(בווידאו: ג'וקוביץ' מול מארי באימון)

אליפות אוסטרליה הפתוחה תיפתח ביום שני הבא, אבל עוד קודם היום (חמישי) נערכה ההגרלה וקבעה מספר מפגשים מעניינים כבר בסיבוב הראשון וגם קרבות אופציונליים מרתקים בשלבים המתקדמים.

האלוף המכהן בשנתיים האחרונות וזה שזכה בתואר שש פעמים לאורך השנים, הפנומן השוויצרי רוג'ר פדרר (3 בעולם), יפתח את דרכו מול דניס איסטומין האוזבקי (99 בעולם) וינסה לעשות היסטוריה - להשלים זכייה שלישית ברציפות בתואר בגיל 37 ובכלל, להניף תואר מספר 100 בקריירה.

השוויצרי ניצח את איסטומין בכל ששת המפגשים הקודמים ביניהם, כך שכל תוצאה חוץ מניצחון קליל שלו תיחשב לסנסציה ענקית. מצד שני, איסטומין כבר הוכיח שהוא מסוגל לחולל סנסציות והדיח את ג'וקוביץ' כבר בסיבוב השני ב-2017. אם פדרר יגיע לשלבים הגבוהים, הוא עשוי לפגוש את צ'יליץ' ברבע הגמר, את נדאל בחצי ואת נולה בגמר.

כמו פדרר, גם ג'וקוביץ' (1 בעולם) זכה שש פעמים בעבר באוסטרליה. האחרונה הייתה ב-2016, אבל מאז 2011 הוא הניף חמישה גביעים בשש שנים ונחשב לשליט של הטורניר. הסרבי יפתח מול אחד השחקנים האלמוניים שיעפילו מהמוקדמות, אבל יכול לפגוש כבר בסיבוב השני את ג'ו-ווילפריד צונגה הצרפתי, אותו הוא ניצח בגמר לפני 11 שנים. ברבע הגמר הוא עשוי להתמודד מול קיי נישיקורי, בחצי מול זברב ובגמר מול נדאל.

השור ממאיורקה (2 בעולם) זכה באוסטרליה רק פעם אחת, אי שם ב-2009, יפתח את דרכו הפעם מול ג'יימס דאקוורת' המקומי, שיזכה בתמיכת הקהל הביתי אבל מדורג רק במקום ה-238 ויזדקק לנס כדי לגרום לנדאל להזיע. בהמשך, נדאל עשוי לפגוש את קווין אנדרסון ברבע הגמר, את פדרר בחצי ואת ג'וקוביץ' בגמר.

אנדי מארי (230 בעולם), שאיבד גובה בצורה קיצונית מאז הפציעה שלו בשנה שעברה, היה לא מדורג בפעם הראשונה במלבורן מאז 2006 ואכן קיבל הגרלה מעניינת כבר בסיבוב הראשון בדמות רוברטו באוטיסטה-אגוט הספרדי (23 בעולם).

המשחק הכי גדול בסיבוב הראשון יפגיש את ניק קיריוס המקומי (51 בעולם) ומילוש ראוניץ' הקנדי (17 בעולם). משחק מעניין נוסף כבר בסיבוב הראשון יפגיש את תומאס ברדיך הצ'כי (57 בעולם) וקייל אדמונד הבריטי (14 בעולם).

בנשים, סרינה וויליאמס (16 בעולם) תפתח את דרכה מול טטיאנה מריה (71 בעולם) ובהמשך עשויה לפגוש את סימונה האלפ כבר בסיבוב הרביעי, את  קרולינה פלישקובה ברבע הגמר, אלינה סביטולינה בחצי ואנג'ליק קרבר בגמר.

קרבר עצמה (2 בעולם) תפתח מול פולונה הרצוג (92 בעולם) ועשויה לפגוש את קרוליין ווז'ניאקי בחצי הגמר. המדורגת ראשונה בעולם, האלפ מרומניה, תתמודד מול קאיה קאנפי (70 בעולם) בסיבוב הראשון ועוד לפני שתקווה להימנע מסרינה כבר בסיבוב הרביעי, היא יכולה לפגוש את סוארס-נאברו בסיבוב השלישי.

הכנה: מארי הובס ע"י ג'וקוביץ' ופרש
אליפות אוסטרליה מתקרבת בצעדי ענק ואנדי מארי מקווה שמדובר בטורניר בו ישוב לעניינים אחרי הפציעה הארוכה שעבר. נכון לעכשיו זה לא נראה טוב במיוחד, כשהיום (חמישי) הבריטי הובס על ידי נובאק ג'וקוביץ' במשחק אימון והפסיק במצב של 6:1, 4:1.

2,000 אוהדים הגיעו לצפות במשחק ההכנה בין השניים שהסתיים לו בנוק אאוט מוחץ של נולה על מי שירד עד למקום ה-230 בדירוג העולמי. מארי ששיחק מאז ספטמבר רק בטורניר בריסביין, בו הודח כבר בסיבוב השני על ידי דניל מדבדב, נראה חלוד מאוד וניצח בשני משחקונים בלבד.

מארי עדיין לא התאושש מהפציעה באופן מוחלט ושיחק בגראנד סלאם אחד בלבד, אליפות ארצות הברית הפתוחה, והפסיד בסיבוב השני.

הוסף תגובה