מעבר ענק: נועם יעקב חתם בווילרבאן

בגיל 16.5 בלבד, הכישרון העולה של הכדורסל הישראלי יצטרף לפרוייקט של טוני פארקר בחוזה לשנתיים עם אופציה להארכה. יוביל את קבוצת ה-U20, וייקח חלק בפעילות הבוגרים. צפו בביצועיו

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

פרסום ראשון. צעד ענק עבור אחד הפרוספקטים הכי גדולים בכדורסל הישראלי: נועם יעקב (1.87 מ') בן ה-16.5, שכיכב השנה בקבוצת הנוער של הפועל עמק חפר והוביל אותה לזכייה בדאבל, חתם על חוזה ארוך טווח בווילרבאן הצרפתית שתשחק בעונה הבאה ביורוליג.

החוזה הוא לשנתיים מובטחות ועוד אופצייה לשנתיים נוספות. יעקב מצטרף לקבוצה כרכז הראשון של סגל ה-U20 ויהיה חלק מהקבוצה הבוגרת, אך לא צפוי לקבל דקות בשנה הראשונה. יעקב צפוי להמריא לצרפת אחרי טורניר הנוער שיתקיים בישראל, בו נבחרת הנוער תארח טורניר צ'אלנג' של פיב"א במקום אליפות אירופה.

יעקב ישתתף בכל טורנירי היורוליג לנוער, כשווילרבאן נחשבת לאחת המועמדות לזכות בטורניר הנוער לעונה הקרובה. הצרפתים שמו לעצמם למטרה לפתח כישרונות צעירים כהכנה לשלב הבא ב-NBA. בעלי הקבוצה, טוני פארקר, היה מעורב באופן אישי בהחתמתו של יעקב ואף קיים כמה שיחות זום עם יעקב ומשפחתו.

מלבד העובדה שישחק בפרויקט של פארקר, יעקב צפוי לשתף פעולה עם אחד הכישרונות המבטיחים בעולם - ויקטור וומבניאמה בן ה-17, שמתנשא לגובה של 2.19 מ'. הצרפתי, כזכור, נחשב לאחד הפרוספקטים הגדולים של ה-NBA והוא צפוי להיבחר במקום הראשון בדראפט 2023.

יעקב. עתיד ורוד לפניו (אלן שיבר)
יעקב. עתיד ורוד לפניו (אלן שיבר)
(האינסטגרם של נועם יעקב)
(האינסטגרם של נועם יעקב)
אגב, המעבר של יעקב הגיע עד הכנסת, שם בחר ח"כ רם שפע לעדכן את יושבי המליאה על החתימה המפתיעה ואיחל לנועם בהצלחה. צפו בווידאו (מתוך ערוץ הכנסת) >>
מעבר לתגובות