הרוח של ליאל: חבריו של אוהד י-ם מתגייסים

הצוות של גדעוני ז"ל אוספים סלי מזון. הצטרפו לפרוייקט

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

עמותת "חסדי ליאל", אשר קרויה על שמו של ליאל גדעוני ז"ל, אוהד שרוף של קבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים אשר נפל בשירותו הצבאי במהלך מבצע "צוק איתן", מגייסת בימים אלו תרומות לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

התרומות אשר ייאספו על ידי העמותה באמצעות קמפיין גיוס המונים, ישמשו על מנת לסייע בחלוקת סלי מזון לנזקקים במשך השנה הקרובה, כאשר לצער כולם, הביקוש לסלי המזון עלה בעקבות השנה הקשה שנכפתה בשל משבר הקורונה.

ליאל ז״ל היה אחד מאוהדיה המושבעים ביותר של הפועל ירושלים, ועד גיוסו לצה״ל לא החמיץ אף משחק. הוא נפל באחד הקרבות האחרונים של מבצע ״צוק איתן״, באותה היתקלות ידועה ברפיח, שבה נהרג גם רס״ן בניה שראל ז״ל, שליאל היה הקשר שלו, וגופתו של סגן הדר גולדין נחטפה.

אחרי מותו, בקבוצה ערכו כמה וכמה אירועים ופעולות להנצחתו של ליאל, כולל קריאה של אחת מקבוצות הנוער על שמו. החיבור של משפחת גדעוני עם הפועל י-ם הוביל לכך שלאחר הזכייה באליפות הראשונה ב-2015, הבעלים אייל חומסקי והמנכ"ל גיא הראל עלו לקברו של ליאל עם צלחת האליפות ההיסטורית והקדישו לו את הזכייה.

המבצע לאיסוף סלי המזון נעשה בהשראת רוח הנתינה של ליאל ז״ל, שהיה ידוע בחיוכו הרחב. ליאל לא הספיק לחוות את שתי האליפויות של ירושלים, וגם לא זכה לבקר בארנה, אחרי שנהג לבקר במקום כשעוד היה רק אתר בנייה ודמיין כיצד הוא חוגג יחד עם קבוצתו. עד היום, משפחתו רוכשת מדי שנה מהקבוצה מנוי על שמו, והכיסא שהיה אמור להיות מיועד עבורו נותר ריק מדי משחק.

"הקמנו את עמותת 'חסדי ליאל' רק לפני כמה שנים בכדי להמשיך את החיוך של ליאל, עליו הוא הקפיד לשמור 24/7. יחד עם החברים ומתנדבים נוספים, החלטנו לצאת במבצע מיוחד של חלוקת סלי מזון ביום הזיכרון, לשמור על הדרך שאפיינה אותו ולהעלות חיוך לאנשים שכל כך צריכים את זה בימים אלה".

מעבר לתגובות