גל מקל: "קשה לי להאמין שאשאר ברוסיה"

צפו בגארד ב-'מגרש פתוח'. וגם: ההמלצה שלו לעמרי כספי

תגיות: גל מקל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עונה לא פשוטה עוברת על גל מקל בזניט סנט פטרסבורג, שלצד המשחקים ברוסיה וב-VTB, הוא נאלץ להיאבק גם במחלת הנשיקה, בעקבותיה נעדר כארבעה חודשים מהמגרשים. בראיון למגרש פתוח, התייחס הגארד בן ה-31 בין השאר להתאוששות שהוא נמצא בעיצומה, התוכניות לעתיד וגם למצבו של עומרי כספי.

"זה לא פשוט, כי התחלתי טוב מאוד את העונה", אמר מקל. "ואז נפצעתי לחודשיים, שיחקתי חודש לא רציף עם חום, כאבים ותשישות ועד שעלינו על זה שזו מחלת הנשיקה, לקח הרבה זמן. מאז, נחתי קרוב לחודשיים. אני שמח שאני בדרך החוצה מזה. בשבועיים-שלושה האחרונים מגרד את ה-20 דקות בכל משחק ובכושר יותר טוב. הכי חשוב זה לסיים את העונה בריא".

הגארד התייחס להשוואה לטניסאי רובין סודרלינג, שפרש ב-2011 בעקבות מחלת הנשיקה: "קודם כל אני מאוד מקווה שלא אגיע למצב שלו. הוא חווה את זה בצורה מאוד קיצונית. זה חוסר אונים באמת. לקח זמן עד שנשלחתי לבדיקות דם, והגוף עשה בעיות. פעם בשריר, פעם דלקת בסינוסים ועליתי לשחק עם חום. אתה לא רגיל לזה כי הגוף של ספורטאי הוא הכלי שלו. כשיוצאים מזה, זו אנחת רווחה ואושר גדול שהגוף חוזר לתפקד בכל הכח. אני מרגיש שאני בדרך לשם. אני בטוח שהפגרה בקיץ תיתן לי את הזמן לחזור ל100% שלי".

ומה יהיה אחרי הפגרה? אפילו מקל עצמו לא בטוח: "האמת שאני לא יודע. אחרי טראומה כזו, הכי חשוב לי לסיים טוב את העונה. נראה בקיץ. אנחנו עדיין רוצים לעשות פה הישג ואולי להגיע לחצי או אפילו גמר ב-VTB. קשה לי להאמין שאשאר ברוסיה, בטח אחרי הבומבות שחטפתי השנה. היה לי קר מידי, אז אני צריך מקום קצת יותר חם".

ואכן, ההסתגלות לרוסיה לא הייתה פשוטה לגארד הישראלי, ששיחק בעונה שעברה באיים הקנריים: "מאוד קשה. העיר יפהפיה, אבל בואו נגיד שקצת קשה להנות ממנה כשארבעה חודשים, מינוס 15 מעלות בחוץ. גם החוסר באור פה יכול לדכא. היו ימים שהשמש זרחה בתשע וחצי בבוקר ושקעה אחה"צ. וזה לא מוסיף למצב רוח. אני מאמין גדול בגוף ובנפש ואני חושב שיש קשר בין הגוף שעשה בעיות לסביבה. זו עוד חוויה, אני מרגיש שבנסיבות הקיימות אני באמת מוציא את המקסימום. אולי נחזור לים של גראן קנריה".

מקל. קשה לו עם הקור ברוסיה (Getty)
מקל. קשה לו עם הקור ברוסיה (Getty)

חברו של מקל לנבחרת, עומרי כספי, מחוזר במכבי תל אביב והגארד נשאל מה היה ממליץ לו לעשות: "אמרתי לו את מה שיש לי לומר, זה שיקול שלו. אני חושב שעד עכשיו הוא עושה קריירה נהדרת ו-10 שנים ב-NBA זה הישג מדהים. העונה לא נגמרה ב-NBA ובאירופה, אז קשה לנבא. צריך לחכות לקיץ כדי לראות מה האלטרנטיבות שלו מבחינה מקצועית. אני סומך עליו שיקבל את ההחלטה הנכונה".

מקל הודה שאולי הוא ממליץ לכספי למצות את ה-NBA בעקבות הנחיתה הלא נוחה שהייתה לו באירופה: "גם ב-NBA, הרבה פעמים אתה רוצה לזכור את עצמך כמישהו שנלחם על תארים, הוביל קבוצה והיה מאוד משמעותי. אני חושב שלעומרי היה קצת חוסר מזל לעשות את הצעד הזה קדימה בשנים האחרונות. במקרה שלי, היה לי מאוד חשוב להגשים את עצמי, לשחק ולהוביל. יש מקרים שזה הולך פחות, אבל זה מה שהוביל אותי. לעומרי יש הדברים שמנחים אותו ולפעמים לא צריך לחשוש ממה יגידו או מה שיהיה, וללכת עם תחושת הבטן".

עם כספי. מקל מאמין שיעשה את ההחלטה הנכונה (Getty)
עם כספי. מקל מאמין שיעשה את ההחלטה הנכונה (Getty)
הוסף תגובה