סוף החלום: חולון הובסה והודחה מהיורופקאפ

צפו: הסגולים חטפו 105:75 מדינמו ססארי. וולדן עם 19 נק'

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לכל דבר טוב יש סוף. הפועל חולון הודחה הערב (רביעי) מהיורופקאפ, לאחר שהובסה 105:75 בגומלין חצי הגמר לדינמו ססארי. הסגולים שהגיעו לאיטליה בפיגור של 5 נקודות מהמשחק הראשון בארץ, נראו רע לאורך כל המשחק, ולא הצליחו לדגדג את האיטלקים, שטווחו מבחוץ ולא ריחמו על הישראלים.

מן הפתיחה ססארי הראתה שהיא לא מתכוונת לוותר על האפשרות לעלות לגמר, וכבר ברבע הראשון היא פתחה פער דו ספרתי, שרק הלך ותפח ככל שהתקדמו הדקות. החולונים הרבו להחטיא ולאבד כדורים, ולמעט קורי וולדן (19 נקודות) ושלומי הרוש (16 נקודות), קשה לציין שחקן שבלט אצל הסגולים.

המחצית השנייה הייתה לפרוטוקול בלבד, כשהשחקנים האיטלקים ניצלו את ההזדמנות כדי לשפר את הסטטיסטיקה האישית.אצ'יל פולונארה הוביל את הקלעים של ססארי עם 17 נקודות, כשראשון תומאס וטירוס מקגי הוסיפו 16 נקודות כל אחד.

חולון סיימה את העונה האירופית המוצלחת עם טעם מעט חמוץ, אך בראיה לאחור היא תהיה מרוצה מההישג האירופי הכי גדול בתולדותיה. כעת הסגולים, שיחסרו את גיא פניני שסיים את העונה, יחזרו למאבקיהם בליגה, במטרה לזכות באליפות השנייה בתולדות המועדון.

שמיר. פספס את ההזדמנות לזכות בתואר אירופי ראשון כמאמן ראשי (אתר היורופקאפ)
שמיר. פספס את ההזדמנות לזכות בתואר אירופי ראשון כמאמן ראשי (אתר היורופקאפ)

מהלך המשחק
שתי הקבוצות פתחו בצורה מעט מגומגמת את המשחק, ובדקות הראשונות ראינו בעיקר החטאות ואיבודים. האיטלקים היו הראשונים שיצאו מההלם, כשרצו ל-0:12, ועלו ל-7:16. חולון מאידך נראתה רע גם בהמשך הרבע, כשרק סקוטי ריינולדס מצליח להתעלות עם 8 נקודות. 18:28 לאיטלקים בסוף הרבע הראשון.

הרבע השני התחיל פחות או יותר איפה שהראשון נגמר, כשססארי רצה ל-5:16 והמשיכה להגדיל את הפער, בעיקר בזכותו של ראשון תומאס, שסיים את המחצית עם 14 נקודות. גם בהמשך הרבע, חולון מיעטה לקלוע, ולא הצליחה לעצור את המטווח של האיטלקים, שעמדו על 62.5% מהשלוש. 38:62 לאיטלקים בירידה להפסקה.

ברבע השלישי, המגמה המשיכה כשהאיטלקים שלטו במשחק, וקלעו טוב מחוץ לקשת. חולון מאידך, לא הצליחה למצוא תשובה להתקפות של ססארי, והחטיאה גם זריקות קלות. פולונארה ומקגי בלטו אצל היריבה ברבע הזה, שנגמר ב-61:88 לאיטלקים.

הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד, כששתי הקבוצות רצו לשמוע את הבאזר ולא הפגינו רמה גבוהה של כדורסל. שלומי הרוש עוד הספיק לשפר קצת את המספרים שלו, כשסיים עם 3 מ-5 מחוץ לקשת, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. 75:105 לססארי בסיום.  

הוסף תגובה