נתפס בעדשה: צפו בדדאס משליך טלויזיה בזעם

לאחר שהורחק, מאמן חולון איבד עשתונות. וגם: מגי לחימקי?

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

העונה האירופית הטובה בתולדותיה של הפועל חולון הסתיימה אתמול (חמישי) בטעם חמוץ משהו, עם הפסד 86:77 ברבע גמר ליגת האלופות לסן פאבלו בורגוס החזקה - והקבוצה של סטפאנוס דדאס תתרכז מעכשיו בליגה בלבד.

מי שעמד פעם נוספת במרכז העניינים הוא דדאס, שהורחק בפעם הרביעית העונה, כשבדרכו החוצה הוא ממשיך להתווכח עם השופטים, עד אשר מספר אנשי מועדון לקחו אותו החוצה. "קיבלתי שתי טכניות בלי סיבה", אמר בסיום המאמן היווני. "השופטים לא באו מוכנים וזה חבל". מבט נוסף על הסרטונים, מראה שלאחר שהורחק וירד למנהרת השחקנים - דדאס הוציא את זעמו על טלוויזיה שעמדה בדרך, תוך שהוא תולש אותה מהקיר ומשליך אותה על הרצפה (צפו בסרטון בנגן הווידאו למעלה).

בחולון מודעים לעובדה שדדאס הוא עסקת חבילה, וההרחקות וההתפרצויות הללו הן חלק ממנו. עם זאת, דווקא אתמול, ברגע הכי חשוב של העונה - 4 דקות לסיום רבע הגמר - ציפו בחולון למעט יותר איפוק. בכלל, חולון ספגה 4 עבירות טכניות רק ברבע הרביעי, לוקסוס גדול מדי במשחק שהיה צמוד באופן יחסי.

החדשות הטובות מגיעות מכיוונו של טיירוס מגי, נפצע במרפק במהלך המחצית השניה וייבדק בישראל - אך ההערכות הן שלא מדובר בפציעה חמורה. במקביל, דיווחים ברחבי אירופה מספרים שחימקי מוסקבה מעוניינת לצרף את מגי לעונה הבאה - אך לא נעשתה פנייה רשמית עדיין.

וחזרה למשחק. בחולון יצאו מאוכזבים מכך שהרגישו שדווקא בערב הכי חשוב של העונה, כמה משחקני המפתח היו מתחת לרמתם הרגילה. "ביום קצת יותר אופייני שלנו היינו יכולים לנצח", אמרו בחולון. "אבל ככה או ככה זו הייתה עונה גדולה באירופה".

הלך הרוח הזה הוא אותו הלך הרוח שאיתו חולון יצאה מהאולם בניז'ני נובגורוד. במיקרו - אכזבה עצומה, אבל במאקרו, בראייה רחבה יותר, זו בהחלט עונה ששמה את חולוניה על המפה. "אנחנו גאים", סיכם היו"ר איתן לנציאנו בחשבון הטוויטר שלו.

גם גיא פניני, בסיום מסיבת העיתונאים, סיפק מונולוג בעברית שהמשיך את הקו הזה: "אנחנו מאוד גאים בדרך שעשינו באירופה השנה, אני גאה בבחורים ובכל הארגון, הראנו שכמועדון, אנחנו בטופ של אירופה".

"זה הישג גדול בשבילנו להגיע לטופ 8, זה היה מסע קסום", הוסיף הקפטן שקלע אתמול 8 נקודות. "אנחנו מאוכזבים כי רצינו להתקדם לפחות עוד שלב אחד, אבל פגשנו קבוצה טובה ומאומנת. זה ספורט יש מנצחת ומפסידה, הפעם אנחנו בצד המפסיד".

דדאס. בחולון ציפו ליותר איפוק (FIBA)
דדאס. בחולון ציפו ליותר איפוק (FIBA)

חולון אמנם רצתה לעשות את דרכה חזרה לישראל ביום שני, אחרי הגמר, אבל עלתה על טיסה לישראל כבר במהלך הלילה. במקביל, מאות אוהדי חולון הגיעו אתמול להיכל טוטו בעיר לצפיה משותפת במשחק ועודדו את השחקנים כאילו שיחקו על הפרקט מתחתיהם ולא במרחק של אלפי קילומטרים. האוהדים שהגיעו נכנסו בעלות של 20 שקלים לפחות, כאשר כל ההכנסות הועברו כתרומה למען ארגון נכי צה"ל.

מעבר לתגובות