פניני: "האלופות? חלום לזכות בעוד תואר"

התרגשות גדולה בחולון. הפורוורד: "הכישלונות חישלו אותנו"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הפועל חולון תעלה הערב (חמישי) ב-20:00 לאחד המשחקים הגדולים בתולדותיה, כשתפגוש את סן פבלו בורגוס החזקה ברבע גמר ליגת האלופות. משחק אחד, על כל הקופה, כשאם חולוניה תעבור, צפויה להמתין לה בחצי הגמר משוכה גבוהה יותר, טנריפה.

"אנחנו מתרגשים מאוד וגאים להיות חלק מהאירוע הזה", אמר גיא פניני. "בשביל השחקנים והמועדון זה משהו מאוד גדול וכולנו בפוקוס מלא למשחק אחד. זה משחק נוק-אאוט וצריך להביא הכל לכל משחק. נחשוב צעד צעד".

פניני הוא לא רק השחקן הוותיק ביותר בהפועל חולון, הוא גם הכי מעוטר - כשלרשותו 20 תארים בקריירה, יותר מכל שחקני הסגל גם יחד. הוא כבר הניף שני גביעים אירופיים (שלושה, אם סופרים גם את הבלקנית), אבל עדיין - מגיע לרוסיה עם הרבה כבוד למעמד.

"זה אפשרי לזכות בגביע, עבורי זה חלום לקחת עוד תואר אירופי", אמר הפורוורד הוותיק. "עם כל הניסיון והמעמדים שהייתי בהם, זה מאוד מרגש מכמה סיבות. קודם כל בגלל שזו הפועל חולון, וזו העונה רביעית שבה אנחנו מנסים להצליח באירופה, והפעם זה קרה. וגם בשבילי, בשביל הקריירה שלי, לזכות בליגת האלופות יהיה משהו מדהים".

פניני. גביע אירופי נוסף בדרך? (אלן שיבר)
פניני. גביע אירופי נוסף בדרך? (אלן שיבר)

פניני המשיך להתייחס לחשיבות של האירוע עבור הקבוצה בסגול: "מאז שהגעתי לכאן המטרה של המועדון הזה, שיש לו הרבה מסורת והיסטוריה, הייתה לתקוע יתד באירופה. עכשיו עשינו את זה. חלק מהכישלונות של השנים הקודמות לימדו וחישלו אותנו. עשינו דרך מופלאה עד כאן, וכבר מסתכלים עלינו בליגת האלופות כעל קבוצה בכירה שיכולה אפילו לזכות בתואר".

המשחק הערב יהיה המשחק ה-55 של חולון בכל המסגרות, ולראשונה מזה זמן רב, היא הספיקה לערוך מספר אימונים, כשבין המשחק האחרון מול הפועל ת"א למשחק נגד בורגוס, היו לה לא פחות מ-5 ימים. את הזמן הזה, חולון ניצלה להכנה מעמיקה ומנוחה לחלק מהשחקנים. "המציאות היא ששיחקנו המון משחקים בזמן מאוד קצר, והחבר'ה כאובים", הוסיף פניני. "למזלנו אנחנו משחקים ביום השני של הטורניר, כלומר יש לנו עוד יום מנוחה. בכל מקרה, במעמד כזה כל כאב נעלם ברגע שאנחנו דורכים על המגרש".

אוהדי הפועל חולון לא היו יכולים ללוות את הקבוצה לניז'ני נובגורוד לאור האיסור להיכנס לרוסיה. לכן, מאות אוהדים צפויים להגיע הערב להיכל טוטו לטובת הקרנה חגיגית של המשחק. הכניסה להיכל תהיה מותנית בתרומה של 20 שקלים, כשכל ההכנסות יועברו ישירות לשיקומם של פצועי צה"ל ועבור ארגון נכי צה"ל בישראל.

מעבר לתגובות