יאבד 12 מיליון ד`? המשפט שסיבך את מריו הזוניה

כוכב ריאל חתם בבארסה במהלך הגמר, אך דבריו בסיום הובילו לפיצוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
שנה גודל פונט א א א א
רק לפני מספר ימים היה נראה שאחד המעברים הגדולים של הקיץ, אם לא הגדול ביותר, עומד בפתח. בספרד כלי תקשורת רבים ישרו קו באשר למריו הזוניה, וטענו כי הוא יעשה את המעבר מריאל מדריד לברצלונה, בה שיחק כבר בין 2012 ל-2015. אלא שכעת, המצב נראה אחרת לגמרי, כאשר לא מעט מהלכים מאחורי הקלעים הובילו לשינוי התמונה כולה ולהפיכת המהלך ללא מאוד ריאלי.

לפי המדווח ב`מונדו דפורטיבו` וגם על ידי הכתב היווני סביור וטאקיס, הזוניה חתם על הסכמתו להצטרף למועדון הקטאלוני עוד במהלך סדרת הגמר בין ברצלונה לריאל מדריד. החוזה עליו הוסכם היה גבוה במיוחד, 3 מיליון דולר לעונה, לתקופה של 4 שנים עם אופציה לעונה נוספת. אלא שאז, רגע אחרי שזכה עם הבלאנקוס באליפות, הקרואטי בחר להעניק ציטוטים שמספרים סיפור אחר לגמרי.

"אני רוצה להעניק לריאל מדריד ולאוהדיה עוד הרבה מאוד תארים בעתיד", אמר הכוכב, "אני מקווה שכך אכן יקרה". המילים האלה, הובילו לפיצוץ מיידי מול ברצלונה בעקבות פגישת דירקטוריון הקבוצה ובה הוחלט לסגת מהסיכום שהושג כאשר בכל מקרה החתימה אין משמעותה חתימה רשמית, שכן על פי התקנות בספרד המעבר היה יכול להפוך לרשמי רק ב-1.7.

"אין בכלל ספק שהמסמך החתום קיים", טוענים ב`מונדו`, "אנחנו מבטיחים לכם שהוא אכן קיים, אנחנו ראינו אותו. גם המונדו וגם כלי תקשורת אחרים קיבלו גישה לראות את המסמך הזה. שני הצדדים חתמו על המסמך אבל עכשיו זה כבר ברור - הזוניה לא ילבש את המדים של ברצלונה והם ישתמשו בכסף הזה על מנת להחתים את קווין פאנטר".

כעת, נראה שהזוניה נמצא בבעיה לא פשוטה. במונדו מספרים שהדלתות של ברצלונה נסגרו, אבל גם האופציה של הישארות בריאל מדריד מתרחקת מאחר ובמועדון ממש לא מרוצים מהמהלך שעשה לכיוון הקטאלונים. "ריאל רצתה לחדש את החוזה שלו במקור", נכתב, "אבל אחרי כל מה שקרה, קשה לראות את זה קורה".