מזרחי מודאג: "עלולים להרוס את היורוליג"

יו"ר מכבי ת"א דיבר: "חייבים למצוא פתרון למחלוקות"

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )

מכבי תל אביב הובסה אמש (שישי) בפיראוס נגד אולימפיאקוס, אבל עדיין, כמובן, יש דברים יותר משמעותיים על סדר היום של קבוצות היורוליג, כמו למשל עתיד הליגה, שלאחרונה לא שקטה בצורה מיוחדת. מי שעסק בעניין זה הוא לא אחר מיו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, ששוחח עם עיתונאים יוונים על הסיטואציה המורכבת של היורוליג.

״אם לומר את האמת, אנחנו במצב שעלול להשתבש", הזהיר מזרחי והתייחס לפילוג בתוך קבוצות הליגה, "מתוך 11 הקבוצות המשוריינות שש קבוצות בצד אחד וחמש בצד האחר, זה עלול להוביל לכיוון הלא נכון. אי אפשר לנהל ככה את הליגה. פיתרון חייב להימצא במהירות, כי אחרי 21 שנה אנחנו עלולים להרוס את כל מה שבנינו״.

כזכור, היורוליג נמצאת לקראת זעזוע גדול, כשבשבועות האחרונים נחרץ גורלו של מנכ"ל הליגה, ג'ורדי ברתומאו, שהודח ברוב דחוק של 5:6. בין הקבוצות שהצביעו נגד האיש החזק בארגון נמצאות מכבי ת"א, פנאתינייקוס, אולימפיאקוס וצסק״א מוסקבה. יש לציין כי כאשר נשאר על הנושאים הללו ע״י כלי תקשורת בישראל, מזרחי  בחר שלא להתייחס.

בנוסף, מזרחי גם התייחס למערכת היחסים הרעועה של היורוליג מול פיב״א, כשעדות לכך ניתן יהיה לראות בשבוע הבא כשמשחקי מוקדמות המונדובאסקט ייערכו במקביל למחזור היורוליג: ״צריך פיתרון גלובלי. אסור להישאר במצב שבו הנבחרות משחקות והשחקנים לא יכולים לשחק איתן. צריך לפתור את המצב הזה מהר ככל האפשר״

לסיום, גם נשאל על המאמן יאניס ספרופולוס, עליו סיפר: ״אנחנו מרגישים שהוא איתנו כבר 20 שנה. הוא השתלב מצוין ב-DNA של מכבי״.

"השתלב מצוין ב-DNA" (אלן שיבר)
"השתלב מצוין ב-DNA" (אלן שיבר)
מעבר לתגובות